Старовинні храми Козятинщини. Частина 11. Костели у Махнівці та Самгородку

Старовинні храми Козятинщини. Частина 11. Костели у Махнівці та Самгородку
Костел у Самгородку. Фото з сайту kresy.pl
  • Заключна частина нашого циклу про старовинні храми Козятинського району.
  • Розповімо вам про дві католицькі святині.
  • Священика, який правив у цих храмах, відправили на заслання.
  • Самі святині певний час залишалися діючими навіть при радянській владі.

У Самгородку ще в ХІХ було столітті кілька храмів, тоді як у більшості населених пунктів нинішньої Козятинщини було переважно по одній церкві. На карті Шуберта 1860-их років у Самгородку позначено аж три святині - одна кам’яна і дві дерев’яних.

У “Списку населених пунктів Київської губернії” за 1900 рік йдеться про шість культових споруд: римо-католицький костел, православну церкву і каплицю та три єврейські молитовні будинки.

Кам’яний храм, позначений на карті Шуберта - костел. Він зберігся до наших днів. Це римо-католицький костел Святої Анни.

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

20:19 Відміняють деякі приміські автобусні рейси з Бердичева. В переліку є і Бердичів- Козятин. Які ще? 16:13 Із сокирами та бензопилами: мешканці Пузирок організувалися на суботник 14:35 За тиждень — шість летальних випадків: про коронавірус в нашому районі 13:10 Відкрита першість СДЮСШОР: наш легкоатлет Вадим Антонюк виборов друге місце Від читача 20:01 Брехня і правда про опалювальний сезон у Козятині 12:29 Звідки на котельнях дрова? 12:19 У Непедівці відкрили і освятили «Вдовину криницю». photo_camera 11:01 У 35 працівників дитячих їдалень нашого району виявили золотистий стафілокок 10:33 За вихідні на коронавірус захворіло півсотні козятинчан: яка ситуація по Україні? 09:15 Перемоги, карантинні зони та наші в інстаграм: ТОП новин за вихідні для козятинчан 08:46 «Це що у вас в Козятині найсильніша команда?»: Друге коло наш «Локомотив» почав з поразки photo_camera 08:01 25 жовтня: про свята, прикмети, іменини та погоду цього дня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up