Старовинні храми Козятинщини. Частина 11. Костели у Махнівці та Самгородку

Старовинні храми Козятинщини. Частина 11. Костели у Махнівці та Самгородку
Костел у Самгородку. Фото з сайту kresy.pl
  • Заключна частина нашого циклу про старовинні храми Козятинського району.
  • Розповімо вам про дві католицькі святині.
  • Священика, який правив у цих храмах, відправили на заслання.
  • Самі святині певний час залишалися діючими навіть при радянській владі.

У Самгородку ще в ХІХ було столітті кілька храмів, тоді як у більшості населених пунктів нинішньої Козятинщини було переважно по одній церкві. На карті Шуберта 1860-их років у Самгородку позначено аж три святині - одна кам’яна і дві дерев’яних.

У “Списку населених пунктів Київської губернії” за 1900 рік йдеться про шість культових споруд: римо-католицький костел, православну церкву і каплицю та три єврейські молитовні будинки.

Кам’яний храм, позначений на карті Шуберта - костел. Він зберігся до наших днів. Це римо-католицький костел Святої Анни.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

20:43 Жнива-2022: на Вінниччині розпочали збір урожаю з озимого ячменю 19:37 В громадських місцях Вінничини заборонять курити пристрої для нагрівання тютюну 17:08 Залишили сміття після посиденьок 16:11 У Козятині змінили тариф на вивезення та захоронення сміття. Скільки платитимемо? (Оновлено) Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 14:30 Тричі ходив до магазину і крав горілку: поліцейські зловили крадія оковитої. Яке буде покарання? 13:08 Дякували Богу і просили миру: козятинчани зібрались на молитовне віче 11:18 Українська авіація та ракетно-артилерійські підрозділи б'ють по складах загарбників: про війну по регіонах 10:02 Чим запам'яталися вам попередні мери Козятина? (ОПИТУВАННЯ) 09:17 Як отримати безоплатну правову допомогу людям, що постраждали від війни? 08:00 Сьогодні ще буде спекотно, а на завтра обіцяють дощі. Про погоду у Козятині і не тільки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up