Старовинні храми Козятинщини. Частина 4. Вовчинець

Старовинні храми Козятинщини. Частина 4. Вовчинець
Церква у Вовчинцях. Фото з соцмереж
  • Ми продовжуємо вам розповідати про церкви нашого району, які звели ще у дореволюційний період.
  • Ми вже писали про храми у Блажіївці, Махаринцях, Глухівцях, Сошанському, Михайлині.
  • На черзі розповідь про святиню у Вовчинцях.
  • Як пожежа ледь не знищила маєток священика і хто збудував у селі церкву - читайте у нашому матеріалі.
     

Неподалік Махнівки біля річки розташоване село Вовчинець. Існує версія, що перші мешканці поселилися в урочищі неподалік, де й заснували поселення. А самі Вовчинці у їх сучасному географічному розташуванні виникли на карті світу дещо пізніше.

“Дорогою в село Молотківці навпроти села Чернички розташоване урочище Вовчинчик. За легендою, Вовчинецькі поселенці спершу мешкали у цьому урочищі, але коли перенесли своє місцеперебування на нинішнє місце, точно не відомо”, - написано у “Сказаннях про населені пункти Київської губернії” за 1864 рік.

Церкву збудував пан

У другій половині 1860-их років у Вовчинцях мешкало вже 1272 православних. Вони мали свій храм, що звався церквою Іоана Богослова. Вона була дерев’яною і належала до церков 5 класу і разом із прилеглою територією займала ділянку 39 гектарів.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up