Старовинні храми Козятинщини. Частина 5. Пляхова

Старовинні храми Козятинщини. Частина 5. Пляхова
Церква у Пляховій. Сучасний вигляд. Фото Віталія Солодовника
  • Ми продовжуємо цикл публікацій про старовинні церкви Козятинщини.
  • Ми вже писали про храми Блажіївки, Глуховець, Махаринець, Михайлина, Сошанська та Вовчинець.
  • Сьогодні наша розповідь про святиню у Пляховій.
  • Храму вдалося пережити антирелігійний радянський період, але до сьогодні святиня не збереглася.
     

Пляхова - село неподалік Махнівки. У другій половині ХІХ століття землі села належали княгині Олімпії Радзивіл. У Пляховій була її резиденція.

Більшість населення села сповідувала православ'я. У 1860-их роках у Пляховій мешкало 606 православних. Тому у селі діяла православна церква. Вона була дерев’яною і зараховувалася до храмів сьомого класу. Назвали її на честь святої Анни. 

Збудували церкву у XVIII столітті, хоча точна дата невідома. Згідно із “Памятною книгою Київської єпархії” за 1882 рік, храм звели у 1877 році. Але у “Сказаннях про населені пункти Київської губернії” за 1864 рік вже згадується церква у Пляховій. Тож вочевидь святиню збудували раніше 1877 року, хоча вона й не позначена на карті Шуберта.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

17:05 Як отримати рецепт на антибіотики? 16:24 «Мішок основи скінчився. По факту - вийшло 26 маскувальних сіток» 14:45 Для наших захисників вже зібрали більше 100 тисяч гривень 13:15 Збираємо дитину до школи. У скільки це обійдеться? Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 12:20 Привласнив 30 тисяч гривень: махнівчанин обчистив банківську картку 80-річної односельчанки 11:26 НМТ: козятинчанин Володимир Воронюк з двох предметів показав максимальний результат — 200 балів 10:29 «Поки йде війна, перейменування не на часі. Поговоримо після перемоги» 09:30 Різдво Миколая Чудотворця: про одне з найбільш шанованих християнських свят, прикмети та традиції 08:13 У Козятині планують побудувати інклюзивний дитячий майданчик. Збирають гроші 20:24 Рахунок для збору один, а історії різні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up