Старовинні храми Козятинщини. Частина 6. Гурівці

Старовинні храми Козятинщини. Частина 6. Гурівці
  • Продовжуємо розповідати вам про старовинні храми Козятинського району.
  • На черзі історія про дерев’яну святиню у селі Гурівці.
  • Її збудували 137 років тому завдяки заможному селянину Феофану Хилюку, чий син бився на боці УНР в українсько-радянській війні.
     

Гурівці - село, розташоване поблизу річки Закіянки. Тут збереглася донині пам’ятка дерев'яної архітектури - церква Різдва Пресвятої Богородиці. Збудована святиня ще у дореволюційну добу.

Була і церква, і каплиця

Гурівці здавна були невеликим селом. У другій половині 19 століття тут мешкало трохи більше 600 осіб. Проте селяни мали свою церкву і назва її з того часу не змінилася. А на початку 1900-их років у селі, крім православного храму була ще й каплиця.

Дерев'яний храм Різдва Пресвятої Богородиці звели у селі 1735 року. Вона належала до церков 6 класу. Про це йдеться у старовинному джерелі «Сказання про населені пункти Київської Губернії». Аналогічні дані містяться у Пам’ятній книжці Київської єпархії.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up