Старовинні храми Козятинщини. Частина 7. Вернигородок

Старовинні храми Козятинщини. Частина 7. Вернигородок
Сучасний вигляд церкви Різдва Пресвятої Богородиці
  • Ми продовжуємо розповідати вам про старовинні храми Козятинського району.
  • На черзі історія святині у Вернигородку.
  • Вона не збереглася до наших днів, бо споруду знищило вогнем. На місці дерев'яного храму звели новий.
  • Вже п'ять років там правлять службу.
  • А першу літургію провів голова УПЦ КП.
     

Вернигородок - село за Іванківцями. У другій половині ХІХ століття православна парафія села налічувала 1 тисячу 7 осіб. Духовним осередком села вже тоді була церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Святиня зараховувалася до храмів 5 класу. Щоправда, точно не відомо, коли її збудували. У “Сказаннях про населені пункти Київської Губернії” за 1864 рік написано “збудована невідомо коли”. У “Словнику географічному Королівства Польського” теж не зазначено дату побудови церкви.

У іншому джерелі, Пам'ятній книзі Київської єпархії за 1888 рік датою побудови церкви стоїть 1865 рік. Можна припустити, що перший дерев'яний храм збудували задовго до 1860-их років, а у 1865 на місці старої святині звели нову.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення 09:52 «У перші дні на 102 було по 150 викликів»: як працюють правоохоронці у воєнний час photo_camera 08:21 Сьогодні потрібно обов'язково скупатися у річці: про прикмети та заборони 6 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up