Старовинні козятинські кладовища. Частина 3. Острівний цвинтар

Старовинні козятинські кладовища. Частина 3. Острівний цвинтар
  • Ми завершуємо серію публікацій про історичні кладовища нашого міста.
  • Цього разу розповімо вам про єврейський цвинтар.

У дитинстві я часто чула від старших, що на острові на Водокачці колись було кладовище. Виявилося, що це правда. На місці сучасного стадіону раніше був єврейський цвинтар. Він охоплював територію не лише самого стадіону, а й частину за ним.

Сьогодні від старого кладовища зовсім нічого не залишилося. Корінні козятинчани, які народилися у 70-их роках минулого століття, ще застали залишки від того цвинтаря. Вони розповідають, що за огорожею стадіону були могили, на які місцеві казали «жидівські чоботи». Таку назву вони отримали від того, що надгробні камені на похованнях нагадували ногу, взуту в чобіт. На місці «стопи» були надгробні написи.

Не виключено, що єврейське кладовище було старішим за сам Козятин. Адже територіально воно розташоване близько і до центру міста, і до села Козятина, яке з’явилося значно раніше за місто. Серед мешканців села Козятина теж було чимало євреїв і можливо їх ховали на цвинтарі на острові.

Єврейське кладовище проіснувало до кінця 50-их років минулого століття, поки не вирішили на його місці зробити зону відпочинку. Передбачалося, що на острові буде стадіон та парк. До початку 60-их зробили велике футбольне поле та облаштували стадіон, а за ним висадили дерева. Частину поховань перенесли на міський цвинтар, який місцеві називають «керекеша». Частина могил за стадіоном залишалася навіть до середини 70-их, проте сьогодні про них вже нічого не нагадує.

Читайте також:

Старовинні козятинські кладовища. Частина 2. Російський цвинтар

Старовинні козятинські кладовища. Частина 1. Ринок на кістках

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up