Про тарифи на воду у Козятині: чи будуть зміни на краще?

Про тарифи на воду у Козятині: чи будуть зміни на краще?
  • Два місяці тому міський голова Олександр Пузир на сесії міської ради дав доручення депутатам на створення ТСК (тимчасова слідча комісія) щодо справедливої ціни на воду.
  • Члени комісії вивчали структуру водогону, його протяжність і з якої причини підприємство, яке постачає воду населенню, працює собі в борг.
  • Що вдалося з’ясувати? Про це розповів заступник міського голови з ЖКГ Євген Малащук.

— Відповідно до старого тарифу, який діяв у Козятині на воду, водопостачальне підприємство мало збитків більше 13-ти мільйонів на рік. За діючим тарифом збитки складають 2 мільйони гривень. Тобто з тарифом, який діє тепер, підприємство БМЕС-6 все одно мають збитки, – каже Євген Малащук. – Ми вивчали стан споруд і виїжджали на місце, дивилися стан водогону. Також направляли листи на антимонопольний комітет і до регулятора цін на тарифи НКРЕКП. З антимонопольного комітету отримали відповідь, що вони не займаються виготовленням тарифів. Цим займається НКРЕКП. У регулятора цін нам відповіли, що встановлені тарифи на комунальні послуги не можуть бути нижчими за розміри економічно обгрунтованих витрат. Тож відповідно до чинного законодавства НКРЕКП встановлює тарифи на водопостачання та водовідведення своїм ліцензіатам, в тому числі УЗ Українська залізниця, на підставі обгрунтованих витрат.

Далі Євген Малащук зупинився на питанні, від чого може залежати тариф на воду і навів приклад. 

– Якщо підприємство реалізувало на потреби громади тисячу кубометрів води, а населення сплатило тільки 50 відсотків від вартості послуги, то підприємство недоотримує кошти і не покриває собівартість витрачених ресурсів.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
10:00 Чим запам’яталися колишні очільники Козятина 09:10 Козятинців запрошують до музею на виставку «Видатні діячі міста» 08:27 Недогледіли: у нашій громаді втопилася дворічна дівчинка 19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up