— Відповідно до старого тарифу, який діяв у Козятині на воду, водопостачальне підприємство мало збитків більше 13-ти мільйонів на рік. За діючим тарифом збитки складають 2 мільйони гривень. Тобто з тарифом, який діє тепер, підприємство БМЕС-6 все одно мають збитки, – каже Євген Малащук. – Ми вивчали стан споруд і виїжджали на місце, дивилися стан водогону. Також направляли листи на антимонопольний комітет і до регулятора цін на тарифи НКРЕКП. З антимонопольного комітету отримали відповідь, що вони не займаються виготовленням тарифів. Цим займається НКРЕКП. У регулятора цін нам відповіли, що встановлені тарифи на комунальні послуги не можуть бути нижчими за розміри економічно обгрунтованих витрат. Тож відповідно до чинного законодавства НКРЕКП встановлює тарифи на водопостачання та водовідведення своїм ліцензіатам, в тому числі УЗ Українська залізниця, на підставі обгрунтованих витрат.
Далі Євген Малащук зупинився на питанні, від чого може залежати тариф на воду і навів приклад.
– Якщо підприємство реалізувало на потреби громади тисячу кубометрів води, а населення сплатило тільки 50 відсотків від вартості послуги, то підприємство недоотримує кошти і не покриває собівартість витрачених ресурсів.
Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.
Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.
Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com
№ 26 від 30 червня 2022
Читати номер