— Відповідно до старого тарифу, який діяв у Козятині на воду, водопостачальне підприємство мало збитків більше 13-ти мільйонів на рік. За діючим тарифом збитки складають 2 мільйони гривень. Тобто з тарифом, який діє тепер, підприємство БМЕС-6 все одно мають збитки, – каже Євген Малащук. – Ми вивчали стан споруд і виїжджали на місце, дивилися стан водогону. Також направляли листи на антимонопольний комітет і до регулятора цін на тарифи НКРЕКП. З антимонопольного комітету отримали відповідь, що вони не займаються виготовленням тарифів. Цим займається НКРЕКП. У регулятора цін нам відповіли, що встановлені тарифи на комунальні послуги не можуть бути нижчими за розміри економічно обгрунтованих витрат. Тож відповідно до чинного законодавства НКРЕКП встановлює тарифи на водопостачання та водовідведення своїм ліцензіатам, в тому числі УЗ Українська залізниця, на підставі обгрунтованих витрат.
Далі Євген Малащук зупинився на питанні, від чого може залежати тариф на воду і навів приклад.
– Якщо підприємство реалізувало на потреби громади тисячу кубометрів води, а населення сплатило тільки 50 відсотків від вартості послуги, то підприємство недоотримує кошти і не покриває собівартість витрачених ресурсів.
Ось тут з головою ТСК можна подискутувати. Не можуть козятинчани ходити з пляшками до магазинів по питну воду і платити 41,13 за те, що тече в магістралі.
Тим більше вже відомо, що сорок одна гривня — це не кінцева ціна на воду. Водоканали через НКРЕКП планують в 2021 року ще підвищити тариф на 15 відсотків. Фахівці підрахували, що в Козятині це буде з ПДВ 30,617 за водопостачання і 21,361 водовідведення. Разом, якщо такі тарифи затвердять, це буде майже 52 гривні за куб води.
Якщо в містах з меншими тарифами до платежу додасться чотири-п’ять гривень, то нашим землякам доведеться розкошелитись на десятку з хвостиком. І це за умови, що піднімуть вартість води на 15 відсотків. Коли для козятинчан піднімуть вартість води втретє, то платоспроможних у Козятині значно поменшає і водопостачальнику нічого не залишиться, як вчергове підняти ціну на воду, і так до безкінечності.
Готові платити за воду з крана близько 50-ти гривень?
Можливо з нового року ситуація з водою в Україні зміниться. Адже в Міністерстві розвитку громад і територій якось обмовились, що планують повну передачу з регулювання діяльності постачальників комунальних послуг від НКРЕКП до органів місцевого самоврядування. У будь-якому випадку в міністерстві є проект концепції реалізації державної політики у сфері комунальних послуг.
Якщо такий проект буде прийнятий, то встановлювати тарифи будуть вже не в Києві, а на місцях, і в українців з’явиться шанс платити справедливу ціну, а не ту, яку нараховують в НКРЕКП. Зараз завдання громад міст України – тиснути на місцевих депутатів, щоб законопроект на встановлення комунальних тарифів був внесений і проголосований у Верховній Раді. Інакше НКРЕКП буде й надалі скидати непідйомні тарифи для підприємств і громадянам.
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 12 від 15 березня 2023
Читати номер
Артем
Пузырек
Светлана Сафронова (Шляхтиченко)
Людмилка Лефтер
Як та булька на воді. Був Пузир і нема Пузиря😂😂😂