«Централь 103»: змінять систему надання екстреної медичної допомоги

«Централь 103»: змінять систему надання екстреної медичної допомоги
  • Кабмін наприкінці січня поточного року ухвалив розпорядження, згідно з яким в Україні буде реформована система екстреної медичної допомоги.
  • Планується, що в країні запрацює єдина ІТ-система “Централь 103”, старшокласникам проведуть курс надання екстреної допомоги, а рятувальників і поліцейських включать у систему першої допомоги

Так, згідно з розпорядженням уряду “Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку системи екстреної медичної допомоги” основними пунктами плану заходів стали:

  1. Розробка законопроекту, яким буде введено поняття “перша допомога”. Документ має захистити постачальника такої допомоги (так званий “Закон про доброго самаритянина”). Перша допомога – це допомога людини, який першим виявляється на місці події до моменту прибуття бригади екстреної медичної допомоги. Зазвичай це не медик. Такий закон необхідний, тому що якою б розвиненою не була система екстреної медичної допомоги, бригада не зможе приїхати на місце події швидше, ніж люди, які на ньому знаходяться. Проект закону повинен ліквідувати бар’єри для надання першої допомоги.
  2. Система “Централь 103”. Це національна ІТ-система, яка здійснює збір, обробку, аналіз інформації для забезпечення своєчасності та ефективного контролю якості надання екстреної медичної допомоги, забезпечує оперативне залучення бригад екстреної медичної допомоги. Система в режимі онлайн буде моніторити роботу обласних центрів екстреної медичної допомоги та отримувати повну інформацію про звернення та результати їх обробки, а також буде слугувати містком для обміну інформацією між обласними диспетчерськими “103”. Вона буде фіксувати кожен виїзд, причину, час виклику, своєчасність доїзду до пацієнта і час прибуття в лікарню. Документи, які повинні бути розроблені і прийняті найближчим часом, дозволять ввести цю систему для всіх регіонів країни.
  3. У 2020 році продовжиться розвиток системи екстреної медичної допомоги. У цьому році планується створити нові відділення екстреної допомоги в 200 лікарнях.
  4. У 2020 році продовжаться закупівлі нових автомобілів екстреної допомоги для регіонів, які в 2019-му не увійшли в пілотний проект. Кожен із 19 регіонів отримає першу партію автомобілів, а також обладнання для навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
  5. Планується розробити та впровадити спільно з Міністерством освіти і науки курс першої допомоги для дітей, які навчаються в старших класах.
  6. У систему першої допомоги планується залучити всі екстрені служби, які можуть приїжджати на виклик (поліція, пожежники, рятувальники тощо).
  7. Планується розробка та затвердження протоколів диспетчеризації. Це правила, за якими диспетчери будуть приймати виклики екстреної медичної допомоги для оперативного встановлення пріоритетності стану пацієнта за викликом, а також диспетчерської підтримки до приїзду бригади. На екстрений виклик буде їхати найближча вільна бригада і доставляти пацієнта в ту лікарню, де цілодобово можна отримати всю необхідну допомогу.
  8. З 1 квітня 2020 року в повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій. Екстрена медична допомога є складовою частиною Програми. Змінюються правила оплати послуг Центрів екстреної медицини та медицини катастроф, Центрам надаються максимальні господарські повноваження автономії, натомість держава стає замовником чітко окресленою медичної послуги.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up