У бібліотеці відкрили виставку до 76-тої річниці вигнання нацистів з території України

У бібліотеці відкрили виставку до 76-тої річниці вигнання нацистів з території України

Сьогодні, 28 жовтня 2020 року, в Україні відзначається 76-та річниця вигнання нацистів з території України.

— День визволення України від фашистських загарбників – це свято, яке відзначається щорічно в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України, в день повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття, в результаті Східно-Карпатської наступальної операції, — йдетьяс на сайті козятинської районної ради

Додамо, що у роки Другої світової війни Україна опинилася в епіцентрі жорстоких битв. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько 3 млн радянських солдатів і офіцерів, майже 1,4 млн військовополонених.

На окупованій території України загинули близько 3,9 млн осіб – кожен шостий мешканець. Понад 2 млн українців були вивезені для примусової праці до Німеччини.

Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.

У Козятинській районній бібліотеці оформлено книжкову виставку: «Визволення України від нацизму».

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up