Традиції. У день святого Архістратига Михаїла в Кордишівці відзначають подвійне свято - престольний празник і День села. Жителі власними силами підготували людям концерт, а для дітей були забави із солодкими гостинцями
День села у Кордишівці почали відзначати нещодавно. Вперше святкували минулого року. Дату обирали не випадково, адже 21 листопада у селі також престольне свято Свято-Михайлівського храму, збудованого 12 років тому. До заходу готувалися завчасно.
►У Кордишівці ансамбль “Калина” виступає понад 55 років – і має звання народного
– Це свято по справжньому відмічаємо другий рік поспіль. У нас був запрошений з Вінниці гурт. Ще наші талановиті діти підготували цікаві номери. Ми показували людям найкраще, – розповідає художній керівник будинку культури села Кордишівка Олена Олексюк. – Виступав ансамбль «Калина». Це наша гордість, він має звання народного і виступає в районних заходах. Таке свято об’єднує нашу громаду і щороку будемо намагатися зробити його кращим.
Дітям громади дарували солодкі подарунки, а ще їх розважали аніматори в сценічному образі піратів. Маленьким кордишівчанам свято дуже сподобалося.
Також стало традицією цього дня відзначати жителів громади, які внесли лепту у розвиток Кордишівки. Під час святкування сільський голова привітав родини, які разом прожили в шлюбі більше двадцяти років. Відтак, двадцять років прожила разом пара Ігоря та Таїсії Гайдучків. Двадцять п’ять років разом прожили Олена та Валерій Олексюки. У листопаді мала перлинне весілля родина Дружків - Тетяна та Анатолій. Відзначили також родину, яка прожила в парі 45 років – це Микола та Марія Осмірки. Усім вручили пам’ятні подарунки.
– Минулого року в День села в нас були номінації багатодітні родини та учасники АТО. Їм дарували подарунки, вітали, казали теплі слова. Цього року уже відзначили пари, які в листопаді мали шлюбні ювілеї. Також відзначили Любов Сікалюк, вона 55 років виступає на сцені в складі нашого ансамблю. Наступного року будуть інші номінації. Ми хочемо показати, що наше село талановите і тут працьовиті люди, якими ми гордимося, - додає Олексюк Олена.
Досі походження назви села достеменно невідоме. Корд з іспанської – це гори. Польською - це короткий меч (корделас – мисливський ніж). Проте в селі немає гір, не було битв в період існування села. З латині слово корд перекладається як серце, у польському словнику знайдено, що Кордальнош – це сердечність. Приспускають, що саме звідси пішла і назва села. Адже село виникло в той час, коли територія Поділля належала польським панам. Село Кордишівка в письмових джерелах згадується в 17 столітті. У 18 столітті Кордишівка належала до великих маєтків князя Любомирського воєводи Краківського. Початкова школа в селі діяла ще до революції. У 30 роках селяни самі допомогли добудувати ще кілька класів. Перед початком війни була семирічна школа, де навчалося майже 500 учнів. Розквіт села припадає на 60-80 роки. У 1968 році в селі був збудований млин, була своя пекарня. Нині пекарня не діюча, а млин досі працює. На території діє будинок культури, побудований в 1970 році.
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.
№ 15 від 15 квітня 2021
Читати номер