Уже не перший рік Михайло Мандибура займається скуповуванням виноградного равлика від населення. Каже, що цього року ціна на них впала, адже нині равликів набагато більше, ніж у звичайну суху погоду.
– Зараз невелика ціна через те, що равликів дійсно багато. Вологість після дощів збільшилась, вони більш активніші до розмноження, – каже Михайло Мандибура. – Ціна на закупівлю цього року може ще впасти. Коли засуха – равликів менше, і знайти важче, ціна відповідно більша.
Шукати слимаків чоловік радить в лісі, там, де є ставки, яри, і болотисті місця. Приймаються равликів від людей масою від 20 кілограмів. З меншими об'ємами заготівельники мати справи не хочуть.
–Так вигідніше нам і людям. Адже здавати кілограм чи два немає сенсу, це мізерні гроші. Я сам днями назбирав 70 кілограмів за день. Додатково заробив собі на щоденні витрати. Равликів ми скуповуємо мішками. Керівник, на якого я працюю, приїздить і забирає слимаків фурою. Далі вивозять їх за кордон в Європейські країни, – розповідає пан Михайло.
Равликів за кордоном скуповують для використання в косметології, але більш затребувані вони в харчовій галузі. М'ясо, яке з них добувають, ціниться в європейських ресторанах, особливо у Франції. Воно дієтичне, містить вітаміни, білок, залізо і кальцій, швидко засвоюється. За деякими оголошеннями в соціальних мережах та в Інтернеті, оптові заготівельники отримують за кожний кілограм равликів 22 гривні. За кордоном середня ціна за кілограм виноградного равлика - 3,5 євро.
– Ми приймаємо равлика в мушлі. Не потрібно його чистити. Обробляють його вже за кордоном. Ще важливо, щоб равлики були в діаметрі три сантиметри, – додає Михайло Мандибура. – Діти можуть навіть собі таким чином на смаколики заробити. Ми на місці відразу розраховуємося.
Під час нашої розмови пан Михайло був у сусідній області на заготівлі равликів. Бідкається, в Козятині равликів приносять уже менше й менше. І доводиться їздити в сусідні області. У нашому місті заготівельникиі скуповували равликів неподалік від вищого професійного училища залізничного транспорту.
Додамо, що в природі равлик живе в середньому 7-8 років. Вони виконують роль асенізаторів, поїдаючи рештки рослин, що розкладаються, та екскременти тварин. Однак молоді равлики дуже шкодять культурним рослинам, поїдаючи бруньки, плоди.
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 9 від 8 березня 2023
Читати номер
Ирина Мандыбура
Ігор
Хочу побачити хоча б одного божевільного який йому здасть навіть 1 кг.
Артем
Виктория Седлецкая