Епідемія грипу: у всі школах області карантин продовжили по 14 лютого (Опитування)

Епідемія грипу: у всі школах області карантин продовжили по 14 лютого (Опитування)
  • Сьогодні, 4 лютого, у Вінницькій ОДА відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На Вінниччині епідемія грипу

Станом на вівторок , епідпоріг перевищено на 23%. Про це повідомила Людмила Грабович. Загалом протягом останнього тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулось 13 тисяч 831 особа, серед захворілих 8 тисяч 824 дитини.

— Є 55 випадків грипу, з яких 25 тестових підтверджень, а 25 підтверджено лабораторним центром – це грип А. Також є декілька важких пневмоній, але стан цих хворих наразі покращується і переходить в легкий, — зазначає Грабович.

У Вінницькій області в переважній більшості циркулює вірус грипу А (H1N1). З огляду на це, прогнозується зростання захворюваності на грип та ГРВІ.


По всій області оголосили карантин

— У зв’язку з погіршенням епідситуації комісія прийняла рішення про призупинення навчання в усіх загальноосвітніх навчальних закладах Вінницької області з 4 лютого на 10 днів, — повідомив в.о. директора Департаменті освіти і науки ОДА Володимир Буняк.

Як працюватимуть дитячі садочки:

  • Дитячі садочки продовжують працювати.
  • Можуть закриватись окремі групи.

Як працюватимуть заклади оствіти:

  • Студенти університетів, інститутів, коледжів та училищ продовжують навчання в звичайному режимі.
  • При виникненні ускладнень, адміністрація закладів самостійно контролює ситуацію та вирішує питання щодо призупинення навчального процесу».  

Про грип та його профілактику

Грип - гострий вірусний антропоноз, що уражає верхні дихальні шляхи, супроводжуються інтенсивною інтоксикацією й катаральними явищами та схильний до епідемічного поширення. Крім грипу, до гострих респіраторних хвороб належать парагрип, риновірусна інфекція та багато інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ).
На дану групу інфекцій щороку хворіє кожний третій житель планети. На їх частку припадає 75 % усіх інфекційних захворювань, а в роки епідемій – до 90%. Щороку на території Козятинського району реєструється від 10 до 19 тисяч захворілих на грип та ГРВІ, що становить 16-30% усього населення району при тому, що до закладів охорони здоров’я звертається кожен 5-6 захворілий. 
Збудники грипу та ГРВІ малостійкі до дії сонячних і ультрафіолетових променів, дезінфікуючих речовин, підвищеної температури, однак добре зберігаються при низьких температурах, що і зумовлює їх розмноження та зростання захворюваності саме в осінньо-зимовий період.
Основне джерело при грипі - хвора людина, яка є заразною протягом усього періоду хвороби (до 5-7 днів), рідше - в період реконвалесценції. Важливе значення мають також особи із стертим і безсимптомним (здорове носійство) перебігом грипу. Особливо важливе значення мають хворі з легким перебігом грипу та інших ГРВІ, котрі продовжують вести активний спосіб життя та розповсюджувати збудник.
Усі ГРВІ характеризуються переважно краплинним механізмом передачі. Уражуючи слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, віруси спричиняють катаральні явища, кашель й чхання, що призводить до масивного попадання їх у повітря, і як наслідок – інфікування присутніх біля хворого (в автобусі, школі, лікарні і т.п.). Вважається, що швидкість поширення інфекції дорівнює швидкості транспорту, на якому пересувається заражена людина, тому за нинішніх умов збудники грипу (а також інших ГРВІ) здатні розповсюдитися у більшості країн протягом декількох місяців. Попри домінуючий краплинний механізм, при аденовірусній інфекції можливий фекально-оральний механізм передачі – посередництвом харчових продуктів і предметів побуту.
Для профілактики грипу розроблена специфічна профілактика за допомогою вакцин проти грипу. Застосування даного виду профілактики в 1,5-2 рази зменшує кількість захворілих та кількість ускладнень від грипу. Щеплення необхідно робити за 1-2 місяці до сезонного підйому захворюваності, тобто жовтень-листопад щорічно.  
Аби зменшити ризик виникнення захворювання, Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області рекомендує:
•    по можливості обмежувати контакти з людьми, особливо у яких є прояви респіраторної інфекції або хворобливий вигляд;
•    краще уникати місць масового скупчення людей та регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, адже віруси грипу зберігаються в повітрі від 2 до 9 годин;
•    збереженню місцевого імунітету та попередженню фіксації вірусу на слизових оболонках сприяє закапування сольових розчинів, які можна приготувати самостійно (1 чайна ложка звичайної солі на 1 літр кип’яченої води) або купити в аптеці фізіологічний розчин для введення в носові ходи; 
•    дотримуватись правил особистої гігієни: мийте руки з милом або обробляйте їх антисептиками, не торкайтесь брудними руками обличчя;
•    витирати носа при нежиті необхідно одноразовими серветками, адже багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції;
•    харчуватись збалансовано та вживати вітамінізовані продукти;
•    спати не менше 7 годин для повноцінного відновлення організму.
 

Нагадаємо:

У козятинських школах продовжили карантин

Опитування

А ви вже хворіи цієї зими?

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up