У Юрівці спалах сказу. Загинуло дві корови й два теля

У Юрівці спалах сказу. Загинуло дві корови й два теля

Наразі зафіксовані чотири випадки сказу великої рогатої худоби — дві корови та двоє телят. Хворі тварини загинули. Фахівці припускають, що джерело хвороби — лисиці. У селі та прилеглих до нього територіях ввели карантинні обмеження

Перший випадок захворювання виявили перед вихідними, 9 липня. З Юрівки до районної державної лабораторії ветеринарної медицини надійшло повідомлення, що захворіло теля із симптомами сказу. На наступний день воно загинуло. На місце виїхав лікар ветеринарної медицини та керівництво козятинської міської лабораторії держпродспоживслужби. Результат лабораторних досліджень дав позитивний результат на сказ.

— Проведеним епізоотичним розслідуванням встановлено, що 7 липня господарі теляти помітили пригнічений стан в тварини, утруднене ковтання при споживанні корму та води, — розповів газеті начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Козятинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Геннадій Мельничук. — Потім теля повністю відмовилося від споживання корму та води, з’явилося посилене слиновиділення. Воно постійно мукало. Загинуло в ніч на 10 липня. 

За словами Геннадія Мельничука, всім, хто мав контакт з хворою твариною призначили щеплення проти сказу. Теля захоронили та спалили у визначеному місці.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up