Україна очолила Раду безпеки ООН

Україна очолила Раду безпеки ООН

З 1 лютого Україна цілий місяць буде головувати в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Про це повідомив в Twitter президент України Петро Порошенко. 
- З сьогоднішнього дня новий відповідальний етап нашої роботи в Раді Безпеки ООН - починається головування України в РБ в лютому, - написав глава держави. Крісло голови Радбезу займе посол України при ООН Володимир Єльченко.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що для України це ще один інструмент тиску на Росію як агресора. 
- З огляду на посилення російської агресії на Сході України, для нас це ще одна можливість привернути особливу увагу до питань безпеки і врегулювання конфліктів в Європі. Сподіваємося на активну і плідну співпрацю! - Написав він у Facebook.

Нагадаємо, Україна є одним з 10-ти непостійних членів Ради безпеки ООН. П'ять країн - Україна, Єгипет, Сенегал, Уругвай і Японія - були обрані в 2016 році непостійними членами Ради безпеки на 2016-2017 роки. З 31 грудня свої крісла в Раді безпеки звільнили Ангола, Малайзія, Венесуела, Нова Зеландія і Іспанія. Радбез ООН складається з 15 членів організації. Великобританія, КНР, Франція, РФ і США є постійними членами СБ України. Ще 10 непостійних членів обираються Генеральною асамблеєю на два роки. Щороку проводиться заміна п'яти з десяти непостійних членів.

 

Джерело http://proua.com.ua/

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up