Спецтема: карантин

Українці найбільше не довіряють щепленням

Українці найбільше не довіряють щепленням

Україна – це перша у світі країна за недовірою до щеплень. Менше третини українців вірять у безпечність вакцинації. Таке дослідження провів благодійний фонд Wellcome Trust у 144 країнах світу.

 

Водночас, нашій країні належить ще один рекорд – найбільша кількість хворих на кір. 54 тисячі минулого року перенесли хворобу, 16 людей загинули від ускладнень.  70% українців не довіряють безпечності вакцинації. "Батьки бояться вакцинації, тому що бояться якихось ускладнень", - каже лікар-інфекціоніст Віталій Євтушенко.

Як правило, такі страхи базуються на розповідях знайомих і міфах про вакцинацію, які поширює інтернет. Натомість, для більшості країн світу щеплення давно обов'язкова та звична річ. Найбільше довіряють вакцинації жителі Східної Африки (92%) і Південної Азії (95%). Гарні показники і у наших сусідів – Польщі (80-90%), Словаччини  (70-80%) та Угорщини (80-90%). Зараз в державних медзакладах є усі необхідні вакцини. І щеплення для дітей до 18 років роблять безкоштовно. 

 

Коментарі (1)
  • Chrystia Sonevytsky

    Як дуже сумно ! Пригадую як колись полійо калічило дітей які не мали нагоди на щеплення і як це змінило життя коли появилась ваксина на ту заразу!
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up