В Козятині вшанували пам'ять загиблих земляків під час окупації міста в роки Другої світової війни

В Козятині вшанували пам'ять загиблих земляків під час окупації міста в роки Другої світової війни
  • Щороку, 15 липня, Козятин вшановує пам’ять загиблих земляків під час окупації міста в роки Другої світової війни.

— Саме з цієї дати 1941 року і до 28 грудня 1943 року для козятинчан тривав найжорстокіший режим. Уже в перші дні війни найбільший залізничний центр Козятин зазнав нищівних атак нацистською авіацією. Під свист бомб, ризикуючи життям, залізничники швидко відновлювали зруйновані колії, забезпечували своєчасний рух військових вантажів, евакуацію технічного устаткування, людей.
До 12 липня 1941 р. було повністю перебазовано в глиб країни паровозне депо та інші технічні служби. Під час перших бомбардувань німецькою авіацією вокзал не зазнав значних руйнувань і знаходився під правлінням німецької адміністрації, — пишуть на сайті міської ради.

До підніжжя пам’ятного знаку командирам і червоноармійцям 6-ї загальновійськової армії генерал-лейтенанта Івана Музиченка, які загинули на території Козятинської школи-інтернату-гімназії під час оборони міста та до могил невідомими солдатам на міському кладовищі.
Нагадаємо, що на меморіалах «Вічний вогонь» та «Жертвам фашизму» встановлено додаткові інформаційні таблички та облаштувано пам’ятник невідомим солдатам.
На вищезазначене міська влада виділила 100 тис.грн.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up