В серці Грушевського жила Україна — село з солом’яними стріхами і чепурними хатами

В серці Грушевського жила Україна — село з солом’яними стріхами і чепурними хатами

Наступної середи українці будуть відзначати 155-ту річницю з дня народження Михайла Грушевського. З цього приводу 25 вересня в селі Сестринівка, де жив вчений, історик та політик пройшли урочистості з дня його народження. Як то було у нашій розповіді.

У цю суботу, 26 вересня у музеї Михайла Грушевського, що в Сестринівці відзначали відразу два ювілеї. 155-ту річницю з дня народження Грушевського та 15-ту річницю з дня заснування «Музею Великого Українця Михайла Грушевського». Вінницький обласний краєзнавчий музей і Козятинська територіальна громада організували з цього приводу комплекс заходів під назвою «Михайло Грушевський життя для України» з дня заснування відокремленого підрозділу Вінницького музею Грушевського в Сестринівці. В фойє місцевої школи організатори провели круглий стіл за участі дослідників життя і багатогранної спадщини історика, вченого, політика Михайла Грушевського. На шкільному стадіоні стали з’являтися представництва громад. Першими Сокілецька, Пиковецька. За ними музей історії Козятина, Козятинське залізничне училище, Кордишівська, Флоріанівська, Махаринецька, Сестринівська територіальні громади та громадське об’єднання» Жива історія» Вінниця.

Громади свою продукцію на, що пішло тиждень кропіткої праці розклали за годину. Особливо хотілося б відзначити співачку від природи Антоніну Якобчук. Вона так вправно працює з сокирою наче в руці не чоловіче знаряддя, а звичний для неї мікрофон Майже дві години якою постаттю для України і її народу був Грушевський говорили дослідники.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

20:43 Жнива-2022: на Вінниччині розпочали збір урожаю з озимого ячменю 19:37 В громадських місцях Вінничини заборонять курити пристрої для нагрівання тютюну 17:08 Залишили сміття після посиденьок 16:11 У Козятині змінили тариф на вивезення та захоронення сміття. Скільки платитимемо? (Оновлено) Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 14:30 Тричі ходив до магазину і крав горілку: поліцейські зловили крадія оковитої. Яке буде покарання? 13:08 Дякували Богу і просили миру: козятинчани зібрались на молитовне віче 11:18 Українська авіація та ракетно-артилерійські підрозділи б'ють по складах загарбників: про війну по регіонах 10:02 Чим запам'яталися вам попередні мери Козятина? (ОПИТУВАННЯ) 09:17 Як отримати безоплатну правову допомогу людям, що постраждали від війни? 08:00 Сьогодні ще буде спекотно, а на завтра обіцяють дощі. Про погоду у Козятині і не тільки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up