В центрі Козятина висадили саджанці дерева щастя – катальпи

В центрі Козятина висадили саджанці дерева щастя – катальпи

Чотири молодих деревця з’явилися по вулиці П.Орлика (напроти майбутнього супермаркету «АТБ»).

Як повідомляє козятинська міська рада, дерева висадили за ініціативи ЖКГ. Також долучився до гарної справи і приватний підприємець Олександр Автухов.

Довідка.

Батьківщина катальпи – південно-східна частина Північної Америки. Там її називають деревом щастя. У 18 столітті була завезена до Європи. В Україну катальпа потрапила в ході апробації до озеленення вулиць ще в XIX столітті. У нас зазвичай вирощують катальпу бігнонієвидну і катальпу прекрасну.

Відрізняються великими, серцеподібними або трилопатевими листками, яскравими білими або жовтими квітами в широкихскладних суцвіттях.Восени мають плоди довжиною 20-50 сантиметрів, які нагадують тонку стручкову квасолю, наповнені невеликим пласкимнасінням. Кожна насінина має два тонких крила, які допомагають розноситись вітром.

Завдяки великому листю, катальпа є улюбленим місцем для багатьох птахів, котрим надає притулок від дощу та вітру. На кінцях гілок висять зелені бобові стручки, котрі наприкінці літа стають коричневими, а потім опадають.Деревина катальпи є дуже м'якою.

Нагадємо:

На території ліцею-школи висадили черемху «Шуберт»

Черемхи «Шуберт» на Грушевського не вмерли
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up