В Україні анонсували перехід в «жовту» зону

В Україні анонсували перехід в «жовту» зону
  • Окрім цього, Кабінет міністрів України планує переглянути правила адаптивного карантину в «жовтих» і «червоних» зонах.
  • Нові правила уряд може затвердити вже на цьому тижні, але вони набудуть чинності тільки через сім днів. Міняти обмеження, що діють в різних зонах, не будуть, але вакциновані отримають безліч поблажок.

Про це повідомляє РБК-Україна.

«Жовта» зона

Зараз в «жовтій» зоні передбачені обмеження щодо заповненості культурних закладів, спортзалів і кінотеатрів. Кабмін може дозволити їм не дотримуватися цієї умови, якщо у них буде щеплений персонал і вони будуть приймати у себе вакцинованих відвідувачів.

У «жовтій» зоні поблажки будуть поширюватися навіть на тих, у кого поки тільки одна доза щеплення. Який відсоток вакцинованих потрібен для того, щоб продовжити роботу без обмежень — 80 або 100 — це поки обговорюється. Схожі норми уряд вже затвердив для навчальних закладів.

За інформацією видання від джерел в Кабміні, з 1,3 млн співробітників освітніх закладів першу дозу отримали тільки 44%, а другу — 34%. Попри це вводити обов'язкові щеплення для них уряд не планує.

«Червона» зона

У Кабміні схиляються до того, що ресторани, ТРЦ і всі ті заклади, які повинні були закритися за старими правилами, зможуть продовжити роботу за умови вакцинації персоналу та обслуговування тільки щеплених відвідувачів.

У «червоній» зоні одна доза вакцини вже не підійде — ні для персоналу, ні для відвідувачів. Який відсоток співробітників повинен бути щеплений — поки під питанням. Перевіряти відвідувачів закладів потрібно буде за допомогою внутрішнього свідоцтва про вакцинацію, документи будуть доступні в додатку «Дії».

Паралельно в уряді роздумують над паперовою формою сертифіката для тих, хто не володіє смартфонами, а також над варіантом довідки для людей, що мають серйозні протипоказання до вакцинації. Що стосується умов для червоного рівня, то до них слід готуватися на жовтень-листопад. Тоді, за оцінкою МОЗ, Україна може почати «червоніти».

Транспорт 

Для громадського транспорту поки таких нововведень не планують. Всі ці нові правила почнуть діяти приблизно під кінець вересня, коли країну переведуть в жовту зону

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • Алла Матіщук

    Наразі вакцинація від COVID-19 в Україні є добровільною. Тому, вакцинувати примусово від COVID-19 в Україні на сьогоднішній день не можна.

keyboard_arrow_up