В Україні створили мапу благодійності. Куди на Вінниччині можна віддати речі та їжу?

В Україні створили мапу благодійності. Куди на Вінниччині можна віддати речі та їжу?
  • Благодійні локації відмічені у багатьох містах України та в Німеччині.
  • На Вінниччині поки що нанесли 31 локацію, куди  можна віддати речі.
  • Кожен може додати нову точку.
     

З’явилася інтерактивна мапа helpmap, яка допомагає пожертвувати речі благодійним організаціям. Мапа дає змогу визначити, яких саме речей потребують ті чи інші заклади.

Розробник Олександр Костінський хотів «створити інструмент, котрий би спонукав розвитку альтруїзму, щоб люди допомагати іншим людям в реальному світі». Спочатку Олександр Костінський з колегою італійцем Джанфранко Палумбо створили мобільний додаток givebox.xyz, щоб віддавати речі від людини до людини. Додаток набув популярності досить швидко.

Однак з часом виявилося, що люди, які хотіли забрати якусь річ, часто не приходили за нею. Як наслідок, ті, хто віддавали річ, розчаровувались в ініціативі, і більше не користувались додатком. Щоб уникати таких ситуацій, розробники створили мапу благодійних організацій, яким можна віддавати речі. Мапа працює як Wikipedia, адже люди самі можуть додавати різні пункти прийому речей. Зараз вона налічує біля 1000 організацій по всій країні.

— Є кілька причин чому нам важливий такий сервіс – зменшення забруднення навколишнього середовища (часто речі спалюють або викидають на смітник), економія природних ресурсів для виробництва нових речей (замість того, щоб купувати нові речі, можна чудово користуватись тими, що були у вжитку), допомога тим, кому вона потрібна (багато хто хоче допомогти місцевим благодійним організаціям, однак не знає як саме це зробити, також люди часто не знають які саме речі необхідні в цих благодійних організаціях, наприклад, вони несуть цукерки й іграшки в дитячий будинок на день Миколая, а дітям найбільш необхідні такі речі як шкарпетки, зубні щітки і тому подібне), – коментує Олександр Костінський.

Наразі ми нарахували поки що 31 локацію, куди  можна віддати речі на Вінниччині. Серед них, ГО «Гармонія» у Вінниці, ГО «Центр Промінь надії» у Гнівані, Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Еверест", Ситковецька спеціальна ЗОШ інтернат Немирівського району та інші.

Клікнувши на одну із локацій, можна прочитати інформацію про вид діяльності закладу та зорієнтуватися у тому, що саме потрібно.
Ольга Бобрусь

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up