В Україні запрацював ринок газу. Що зміниться для козятинчан?

В Україні запрацював ринок газу. Що зміниться для козятинчан?
Суттєвих змін в ціні не буде. Експерти прогнозують, що навіть за холодної зими ціна газу не підскочить вище 6-7 грн за куб
  • Побутовий споживач може змінити постачальника газу майже так само, як оператора мобільного зв’язку, орієнтуючись на кращу ціну та сервіс. 

  • І одночасно, держава відпустила регулювання цін на газ для населення. 

  • Як це працюватиме та що буде з цінами на газ?

Уряд 1 серпня остаточно скасував механізм PSO — спеціальні зобов’язання «Нафтогазу» з продажу газу для побутових споживачів за ціною, яку регулює держава. Водночас населення отримало можливість змінити постачальника газу, для чого ще у 2015 році відбулося розділення облгазів на компанію, що продає газ, та компанії, що доставляють його по трубах. Першою для вінничан є «Вінницягаз збут», а другою — «Вінницягаз». І якраз газзбут можна змінити на іншу компанію.

Перехід до нового продавця

Після запуску ринку, на споживачів очікує дві принципових зміни. Перша — відмова від фіксованої ціни на газ призведе до того, що вартість палива формуватиме ринок. І теоретично, можна знайти такого постачальника, який пропонуватиме газ за найменшою ціною.

Друга — споживачу з 1 липня спростили процес переходу до нової компанії постачальника. Більше не потрібно очікувати 100 днів на приєднання до нового постачальника, збирати довідки про відсутність боргів, очікувати «вольну» від старого надавача послуг.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up