Від «Божого джерела» до джерела людяності або прогулянка Козятинщиною

Від «Божого джерела» до джерела людяності або прогулянка Козятинщиною
  • Почали ми прогулянку Козятищиною минулого понеділка через повідомлення, що на березі річки Гуйви пиляють сосняк. Та як бути на Гуйві і не прийти до “Божого джерела”. Набравши води у відерце помітили, що вода в криниці трохи каламутна. Мабуть, образився Всевишній на людей, що вони не по призначенню використовують природні ресурси. Тільки про ліс і Вернигородоцькі пагорби окрема стаття

 ►"Боже джерело" у Вернигородку

►Аварійні дерева на дорозі Іванківці-Вернигородок

На зворотному шляху, під’їжджаючи до Іванковець, помітили 2 аварійних дерева. Так і хочеться сказати, чим ці дрова гірші. Пиляйте, тільки користь від того буде. Аварійних дерев на цій ділянці дороги вистачає. Під час шквалів попередньої негоди тут багато дерев потрощило, а в найбільшу немилість стихії попали черешні.

Вулиця Рєпіна на перехресті з вулицею Чайковського

Вулиці Рєпіна ще двох років немає, а вже місцеві мешканці засипають на ній ями. В центрі нічого особливого, тож через переходку поїхали на “Круг”.

Взагалі козятинський “Круг” знаменитий стихійною торгівлею. Тільки в умовах карантину це знахідка для козятинчан. З одного боку стихійна торгівля є стихійна торгівля, з іншого боку є можливість уникнути скупчення людей в м’ясному павільйоні. Люди самі вирішують, що кому більше підходить.

Клумба не «Кругу»

А ще на “Кругу” гарна клумба. Вроді нічого особливого та коли за квітником є догляд, він має привабливий вигляд

З думкою, що Козятинщина є в переліку поширення небезпечної рослини борщівник сосновського, ми поїхали на дорогу Козятин-Самгородок, де борщівник був помічений в минулі роки.

Проїхавши до повороту на Рубанку борщівника ми не помітили. Якщо він був, то його скосили.

На зворотному шляху заїхали в Титусівку. Там же живе герой газетних публікацій “Бушик”— лелека, який при падінні дерева з кублом залишився живим, тільки з зламаним крилом. 

Зараз це майже дорослий птах, який намагається литіти та не може повністю розправити зламане праве крило. Євгенія, в якої живе лелека, возила “Бушика” до пташиного лікаря. Той дав невтішний діагноз: сказав, як зростеться крило так і буде. Інші знавці птахівництва до долі лелеченяти на ту пору не відгукнулись

Лелека "Бушик" крила розпускає, а летіти не може

В кормах, в догляді, чи увагою лелека не обділений та хотілося б щоб він як всі його родичі піднявся в небо. Поки що він схожий на домашню птицю на лелечих лапах. Має свою клітку і свій куток, а коли взяти “Бушика”, щоб поскубав квіти ромашки на вулиці, то наче покрадьки скубне дві три і, озираючись, чимчикує в подвір’я

Євгенія розповідає, що для дорослих лелек так нічого ніхто й не зробив. Досі нового гнізда вони не мають. Стоїть лелека на дереві чи по городу ходить, а з місця, де було кубло, рідко відлітає. Якби ще одного ясена почистити від гілок, то може лелеки змайстрували б собі нову хатину

Рижуху Євгенія забрала з дороги минулої весни

А ще Євгенія просить, щоб не підкидали їй кішок. Сімох вона приютила. Більше не дозволяє ресурс. А спостерігати за безпритульною тваринами, вона не зможе, приютить, якщо підкинуть. Тільки після того, як через Титусівку проклали дорогу, багато котів попадає під колеса автівок, які літають населеним пунктом під 80. Тварина на незнайомому місці деякий час в стресовій ситуації.

— Я не можу підбирати збитих автівками котів і їх хоронити, — каже вона.

З Титусівки поверталися після проливного дощу, тому калюжі стояли на кожній вулиці

Дивіться ще:

Репортаж Козятинщиною: яблуні в яскравому вбрані, калюжі, троянди та старий водогін
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up