Віктор Сагайда: «Не для того наші діди прадіди боронили землю, щоб продати її іноземцям»

Віктор Сагайда: «Не для того наші діди прадіди боронили землю, щоб продати її іноземцям»

В третю неділю листопада починаючи з 1993 року своє професійне свято відзначають аграрії. На День працівника сільського господарства хлібороби проводять виставки сучасної техніки агропромислового комплексу, призентують новітні технології щодо забезпечення життєдіяльності грунту. Вміють хлібороби й веселитися. На своє професійне свято вони проводять концерти та майстер класи, нагорджуючи під музичні вітання самих видатних працівників.

  • Як святкують аграрії? Ми побували в ТОВ «Агродім Іва». Що побачили кореспонденти газети «RIA-Козятин» в аграріїв села Козятина наша розповідь.

В товаристві «Агродім Іва», яким керує майстер своєї справи Віктор Сагайда не проводили виставку сучасної сільськогосподарської техніки чималого агропарку. Вони зібралися в сільському будинку культури і в святковій атмосфері відзначили кращих своїх працівників. Як каже сам керівник «Агродому», найкраща сільськогосподарська техніка це та, яка працює в полі. Відкрили святкову програму ведучі віршованим твором

«Зоря над обрієм вже встала

І вид відкрила на поля

Роса з посівів ще не спала

А вже діждалась трударя»

Перичисливши здобутки працівників агрокомплексу та керівника товариства, для винуватців свята прозвучало перше музичне вітання від студентки національної академії керівних кадрів в області мистецтва Марії Дацюк. Вона виконала пісню «Гуцулка Ксеня»

Слідуюче музичне вітання адресувалося людям, які не сприймають землю як інвестори великих агрохолдингових компаній. В яких на першому плані земля не що інше як бізнес. Микола Касян та Борис Вінічук — агрономи-спеціалісти по відновленню родючості земель Для них в подарунок прозвучала пісня в виконанні учнівського колективу «Україна»

Для бухгалтерів «Агродому» ведучі підготували комплексний твір мистецтва. Спочатку привітали главбуха пані Людмилу жартівливим віршованим твором, а потім другокласник Максим Дудник, з танцювальним колективом «Непоседи», виконав пісню «Мучениці» для всіх працівників бухгалтерії. До речі, Максим зростає в співочій сім’ї. Його брат вокаліст з іменем — сам Дмитро Плотніцький

 

Водії, трактористи, комбайнери в одній особі це — Петро Тодорчук, Олександр Заїчко, Ігор, Юрій, Павло Гудзовські, Петро Поліщук, Володимир Пироганич та Роман Чернихевич. Коли вони не виорють та не засіють поле, не зберуть урожай комбайнами та не відвезуть автівками в комори те що на полі вродило, тоді й бухгалтерам не буде, що рахувати. Для працівників току і поля прозвучала пісня живої природи. Вона так і називається «А наша пісня соловїна», в виконанні учениць Іванковецької філії.

Комірник ключова фігура в аграрному секторі. Артисти згадалии й за них Олену Присяжнюк та Володимира Шарлая. Привітала гімнастичним танцем лауреат всеукраїнських конкурсів восьмикласниця Каріна Тупчій.

Слідуюче музичне вітання адресувалося Максиму Синьоокому, Олександру Доровських, Дмитру Заїчко, Тетяні Славінській, Віталію Карпенку, Світлані Дегтярьовій, Олександру Пушиліну, Тетяні Москаль які розумом і руками, серцем і душею забезпечують добробут не тільки в товаристві, а й державної комори. Для них пісню «Калинова Україна» виконала учениця 6-го класу Анастасія Коломієць

Слова вдячності на адресу ТОВ «Добробут Іва» прозвучали від директора школи № 9 Олега Заїчка. Саме школярі цього учбового закладу влаштува трудівникам сільського господарства власними силами святковий концерт

З вітальним словом до присутніх в залі звернувся головний аграрій «Добробуту» Віктор Сагайда

— Праця хлібороба дуже важка праця. Україна завжди була житницею в світовому масштабі, — каже він. — Ні для кого не секрет, що ми вийшли на третє місце по експорту зернових культур в світі і у нас найкращі землі в світовому масштабі. Ви чули останні події? Я би не сказав що це боротьба ідеологій. Скоріше це боротьба фінансових потоків за нашу українську землю. І на превеликий жаль, я не хочу вдарятися в політику — керівництво нашої держави пішло на поводу цих людей.

— Ми знаємо, що таке ринок землі, це вже проходили наші діди та прадіди, — каже Віктор Сагайда.  — Тут були румуни, австріяки, угорці, поляки і кого тут тільки не було. І всі вони як один хотіли, що? Нашу українську землю. Стільки людей поклали своє життя заради того щоб українська земля належала громадянам України. Я щиро вітаю всіх працівників сільського господарства з цим святом, особливо працівників нашого підприємства. Всіх працівників району, всіх наших пайовиків, які сьогодні доручили нашому підприємству свої земельні наділи за що отримують досить пристойну винагороду. Сьогодні «Добробут Іва» — це надзвичайно потужне підприємство з надзвичайно потужною технікою яку ви бачите кожен день. Я радий і горджусь тим, що вже багато років очолюю таке потужне підприємство та працюю з такими прекрасними людьми. Сьогодні говорили за професію механізатора — це вже не той механізатор який був 25 років тому назад. Сьогоднішній механізатор працює на прекрасній новітній техніці. Сьогоднішній механізатор — це людина сьогодення, тому що то високотехнологічна техніка і дуже проста у використанні. Можливо ми не все робимо для того щоб наше село виглядало краще. За останніх п’ять років в інфраструктуру села вкладено 5 мільйонів гривень. Тільки якщо прийдуть до нас горе-інвестори, як в селі Тернівка компанія АДК, у них на 1457 гектарів, які вони обробляють, один працюючий. Школу закрили, нема ФАПа, немає тракторної бригади. Всі люди кинуті напризволяще. Оце щось схоже на ринок землі який нам хочуть запровадити. Якщо прийдуть іноземці нашим людям біля землі не буде що робити

Після виступу головного аграрія «Добробуту Іви» ми задали Віктору Сагайді одне питання.

— Що ж буде з землею коли її куплять іноземці?

— Криворіжсталь пам’ятаєте і історію знаєте? Щось подібне може бути з землею. Землю як товар іноземець не забере з собою. Значить буде з землі витягувати всі соки тут до повної деградації.

Чи буде він платити оренду землі? Питання відкрите Тільки наш фермер займається відновленням родючості землі тому що це його земля, він на ній господар.

.

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (2)
  • мирон путишин

    Коли дозволять ринок землі, розмір орендної плати за земельний пай підскочить мінімум на 50 %.
  • Альоша Капніст

    В очах простих людей радості не видно Бояться що знову продасиш землю
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up