«У кожної хустки є своя історія»: козятинчани долучилися до флешмобу

«У кожної хустки є своя історія»: козятинчани долучилися до флешмобу
Школа гімназія-дитячий садок ім. Підгорбунського

У понеділок, 7 грудня в Україні відзначають День Української Хустки. Жінки та дівчата з різних регіонів Україні, упродовж тижня робили власні фото у хустині та виставляли їх в соціальній мережі Фейсбук з підписом Українська Хустка.

  • До цього заходу долучилися наші землячки — вокальні ансамблі «Берегиня» села Сигнал «Калина» і «Журавочка» з Махнівки, Світлана Матвійчук «Мистецька Козятинщина», Районна бібліотека для дітей, Відділ культури Козятинської міської ради, музей історії з Лілією Макаревич та школярі гімназії-дитячий садок ім. Підгорбунського

Захід покликаний об’єднати жінок різного віку, всіх національностей та соціального статусу у флешмобі «Зроби фото з хусткою».

Адже у декого хустки є справжнім сімейним скарбом, що передається з покоління у покоління.

В Сигнальському будинку культури є виставка тернової хустки. Українською хусткою вбрана сцена і глядацький зал. Завідуюча будинком культури Людмила Заремблюк каже: «Вишиванка та хустка, то документи українки. Якщо вишиванка це — генетичний код української нації то хустка — оберіг і символ життя.»

За словами солістки ансамблю «Калина» та художнього керівника гурту «Журавочка», сценічний вигляд для артиста — це перше, з чого починається спілкування ансамблю з глядачем

— Ми ретельно продумуємо, який сценічний костюм буде пасувати нам до виконання тієї чи іншої пісні і звичайно завершує наш сценічний образ — українська хустка. Для кожної учасниці нашого ансамблю «Журавочка», хустка є оберегом жіноцтва. Хустка є символом жінки, а сама жінка оберігає хустку за своїми вподобаннями. У кожної хустки наших артистів є своя історія. Комусь вона перейшла у спадок від мами чи бабусі, а хтось купив за власним смаком і буде передавати наступному поколінню як пам’ять. Тож нехай українська хустка як оберіг, зігріває наші душі й живе вічно, як наша невмируща Україна! — сказала про значення хустки співачка Марія Кулеша.

Світлана Матвійчук на сторінці в фейсбук звернулася до всіх небайдужих з закликом Вона написала: «07 грудня 2020 року, вже традиційно, відзначатиметься Всесвітній день української хустки. Автором ідеї та засновником флешмобу Людмила Станіславченко, за підтримки управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації запрошує долучитись до ініціативи популяризації у соціальних мережах невід’ємного елементу традиційного українського жіночого одягу — хустки. Головною метою даного цьогорічного проекту є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок.»

— Працівники культури Козятинського району презентують свої світлини та запрошуємо всіх бажаючих долучитися до даного проекту, — закликала земляків і сама взяла участь в флешмобі директор історії міста Лілія Макаревич

А у вас є фото з українською хусткою? Ящо так, додавайте їх в коментарі

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up