Визначили переможців конкурсу міні-проектів

Визначили переможців конкурсу міні-проектів
Проект «Квітучий Козятин» — один із переможців. Тож у місті побільшає красивих квітників

Можливості. Завершився конкурс «Я зможу, тому що я хочу», у рамках якого можна отримати грант від міської ради. Дев’ять із запропонованих проектів оцінили найвище, а один визнали таким, що не відповідає умовам конкурсу

На конкурс міні-проектів «Я зможу, тому що я хочу», який оголосила міська рада, подали 20 заявок. Коротко нагадаємо про них.

Трохи більше половини, а це 11, стосувалися спорту та освіти. Автори пропонували облаштувати ігрові та спортивні майданчики, спортивний острівець, оновити матеріальну базу футбольного клубу, створити креативний простір, замінити старі світильники у школі на сучасні, створити групу повного дня при дитячому садку.

По чотири проекти стосувалися галузі культури та благоустрою. Автори пропонували осучаснити сільські клуби, випустити книгу-фотоальбом вокзалу, облаштувати зону відпочинку, відремонтувати тротуар, провести благоустрій прибудинкової території, замінити старі квітники на нові, провести озеленення на території садочка.

Ще один проект стосувався підтримки малого бізнесу — закупівля обладнання для швейного цеху у Сокільці.

Отримали найменше балів

Протягом трьох тижнів конкурсний комітет розглядав запропоновані ідеї і ставив оцінки. Оцінювали претендентів міський голова Тетяна Єрмолаєва, керуюча справами виконкому Аліна Тимощук, начальник фінансового управління Павло Холковський, начальник управління ЖКГ Андрій Корнійчук, начальник юридичного відділу Юрій Кукуруза, тимчасово виконуюча обов’язки начальника управління освіти та спорту Інна Мадей, начальник відділу містобудування та архітектури Олександр Давидов, голова громадської організації «Нова Козятинська громада» Вікторія Нечипорук, депутати міської ради Микола Шутов, Олександр Шумський та Ольга Поліщук.

За умовами, половину проектів мали відсіяти, тому що фінансування передбачено лише для десяти. Остаточний вердикт винесли у середу, 28 липня. Переможці отримали середній бал більше 40. Але почнемо з тих проектів, які оцінили найнижче.

Найменше балів від конкурсного комітету отримав проект від батьківського комітету дитячого садка № 4. Батьки пропонували розширити зелену зону, висадивши вздовж огорожі садочка міксобордер із хвойних рослин. Цю ідею оцінили всього в 31 бал.

Трохи більше набрав проект Марини Сарбаєвої «Охайний двір — комфорт усім». Вона пропонувала провести благоустрій у дворах будинків на Сковороди, 39 і 40. Таку ідею комітет оцінив у 33 бали.

Змінили програму

Леся Лесик подала на конкурс проект «Швейна майстерня», який пропонував закупити необхідне обладнання для цеху з ремонту одягу у Сокільці і тим самим забезпечити місцевих мешканців якісними послугами. Цей проект конкурсний комітет оцінив у 40 балів, проте його визнали таким, що не відповідає порядку та умовам положення про конкурс.

У вищезгаданому положенні прописана низка причин, за яких проект не може отримати фінансування. Зокрема, якщо проект передбачає придбання техніки чи її ремонт, створення суб’єкта господарювання, одержання прибутку і прямої матеріальної винагороди та заробітної плати. Позаяк «Швейна майстерня» підпадає під ці пункти, конкурсний комітет заявив, що проект не відповідає конкурсним вимогам.

Додамо, що за півтора тижні перед тим, як мали визначитися з переможцями, міська рада внесла зміни до програми і положення про конкурс міні-проектів. До пріоритетних напрямків додали пункти «соціальний захист» і «підтримка малого підприємництва на 2021 рік».

— Вони (зміни — авт.) під подані проекти підлаштовані? — запитав під час обговорення депутат Олександр Пузир.

— Це виходить один проект по старостинському округу Сокілецькому, «Швейний цех», — відповів начальник фінансового відділу Павло Холковський, який доповідав з цього питання.

Зміни депутати внесли, та, як бачимо, це не допомогло, оскільки проект переможцем не визнали.

Хто виграв гранти?

А тепер розповімо про ідеї, які конкурсний комітет оцінив найвище. Саме вони стали переможцями конкурсу.

Фінансування з міської скарбниці отримають два проекти, що стосуються клубів у Флоріанівці та Махаринцях. Вони отримали однакову кількість балів. Авторка першого Іванна Левчук запропонувала створити на території Флоріанівського будинку культури простір для відпочинку з можливістю проводити показ програм і кінофільмів. Авторка другого Олена Кохан запропонувала облаштувати біля Махаринецького клубу зону відпочинку, провести благоустрій території і закупити екран з проектором.

Грант отримає і проект Олександра Панасюка, за яким у Кордишівській школі замінять освітлення на сучасне LED. Ця ідея набрала найменшу кількість балів серед переможців.

Також міська рада профінансує встановлення дитячих майданчиків у Пиковці та Сестринівці. Авторка першого проекту — Олена Борчаківська, другого — Людмила Левчук. До речі, ідея Людмили Левчук стала однією із тих, які набрали найбільшу кількість балів. Її члени конкурсного комітету оцінили у 53 бали. Ще один проект, який отримав таку оцінку, належить Інні Гудзовськиій. Вона запропонувала створити групу повного дня для дошкільнят в Іванковецькій філії школи № 9.

Також гранти від міської ради виграв проект із заміни старих квітників у центрі міста на нові (автор Олександр Автухов), ремонт тротуару на вулиці дружби в смт Залізничне (автор Наталія Щербатюк) і оновлення матеріальної бази дитячого футбольного клубу «Леви» (автор Руслан Гуменюк).

Скільки виділять грошей?

Сумарна запланована вартість усіх дев’яти проектів становить 464,9 тисячі гривень. Із міського бюджету профінансують 398,5 тисячі гривень. Решту проплатять конкурсанти і партнери

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

19:54 Йдуть найкращі. У Верболозах завтра прощатимуться з загиблим Героєм Василем Цимбалюком 17:05 Як отримати рецепт на антибіотики? 16:24 «Мішок основи скінчився. По факту - вийшло 26 маскувальних сіток» 14:45 Для наших захисників вже зібрали більше 100 тисяч гривень Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 13:15 Збираємо дитину до школи. У скільки це обійдеться? 12:20 Привласнив 30 тисяч гривень: махнівчанин обчистив банківську картку 80-річної односельчанки 11:26 НМТ: козятинчанин Володимир Воронюк з двох предметів показав максимальний результат — 200 балів 10:29 «Поки йде війна, перейменування не на часі. Поговоримо після перемоги» 09:30 Різдво Миколая Чудотворця: про одне з найбільш шанованих християнських свят, прикмети та традиції 08:13 У Козятині планують побудувати інклюзивний дитячий майданчик. Збирають гроші
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up