Вода половини з перевірених криниць області не відповідає по хімічним параметрам

Вода половини з перевірених криниць області не відповідає по хімічним параметрам

Вживання води з високим вмістом нітратів призводить до виникнення захворювання – водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей віком до 1 року, внаслідок якої все частіше реєструються летальні випадки. 

— Відтак, відділ епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань регулярно перевіряє хімічний склад води, – зазначає лікар із загальної гігієни Інна Кудлаєнко.

З початку року на Вінниччині за санітарно-хімічними показниками обстежили:

  • 530 індивідуальних криниць, у яких показники не відповідають по хімічних параметрам – 213, за вмістом нітратів – 206; чотири індивідуальні каптажі, з яких не відповідають за хімічними показниками – три, за вмістом нітратів – одна;
  • 893 громадських криниць, з яких не відповідають за хімічними показниками – 421, за вмістом нітратів – 554;
  • 49 громадських каптажі, з яких не відповідають за хімічними показниками – десять, за вмістом нітратів – шість.

Хвороба водно-нітратної метгемоглобінемії є особливо небезпечною для дітей віком до 3-х років. Це пояснюється фізіологічними особливостями функціонування організму, характерними для такого віку. У вкрай важких випадках це може закінчитися летально, тому не потрібно вживати воду з неперевірених джерел водопостачання, — інформує Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення 09:52 «У перші дні на 102 було по 150 викликів»: як працюють правоохоронці у воєнний час photo_camera 08:21 Сьогодні потрібно обов'язково скупатися у річці: про прикмети та заборони 6 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up