Воєнний стан можуть призупинити на один день. Чому і коли?

Воєнний стан можуть призупинити на один день. Чому і коли?
  • Петро Порошенко запропонував припинити дію воєнного стану на один день – 23 грудня
  • Просить парламент підтримати ініціативу
  • Це потрібно для того, щоб провести заплановані вибори в деяких об’єднаних територіальних громадах, де нині діє воєнний стан
  • Обирати депутатів і керівників громад мають у цей день у трьох ОТГ Вінниччини
  • Чи готові тут до проведення виборів?
     

У нашій області вибори заплановано у Павлівській (Калинівський район), Теплицькій і Соболівській ОТГ Теплицького району. Втім, ЦВК після запровадження воєнного стану скасувала проведення голосування у тих ОТГ, що знаходяться в областях, де діє воєнний стан. Чи відбудуться у цей день вибори, тепер залежить від парламенту. Чи підтримають депутати законопроект ?  

Відповідно, можна буде сказати: будуть вибори в цей день, чи ні. Якщо будуть, чи готові до їх проведення у нашій області. Відповідь на це питання з’ясовували  представники Громадянської мережі ОПОРА у нашій області. Ось що їм відповіли. Інформацію поширила представник мережі ОПОРА в області Галина Сегеда.

"Ми - готові до голосування!"

Теплицький селищний голова Руслан Трамбовецький: -Ми готові, - каже пан Руслан. - Виборча комісія у нас працювала і зараз теж працює, оскільки готує передачу документів в архів та закриває питання, які прописала ЦВК. Громада зацікавлена, щоб вибори відбулися зараз, бо це також пов’язано з бюджетним процесом. Склалася ситуація, що ми не можемо прийняти бюджет на наступний рік як колишня громада, без урахування тих сіл, які з нами об’єднаються, бо ми вже включені в міжбюджетні відносини з державним бюджетом, окремо без району. А новий бюджет вже об’єднаної громади може приймати новообрана рада ОТГ. І якщо вибори не відбудуться зараз, то невідомо, як вони будуть у 2019 р. В інтересах громади, щоб вибори відбулися. Хоча є нюанси. Наприклад, у Законі чітко прописані строки створення дільничних комісій. Виборчий процес призупинено, тепер знов його треба відновити, деякі строки пройшли. Щоб потім не було підстав подавати в суд про визнання виборів недійсними.
 

"Хто розрахується з людьми за уже виконану роботу?"

Павлівський сільський голова Віктор Кособуцький: -Виборчий процес у зв’язку з воєнним станом призупинено. Але вже завершена реєстрація кандидатів у депутати і на посаду голови ОТГ.  Якщо постанова буде прийнята і комісії запрацюють, я не думаю, що буде якась проблеми провести вибори. Але зараз питання в тому, що якщо навіть призупинили, то має заново початися процес. Цікава ситуація з територіальними комісіями, які зараз працювали. Люди місяць відпрацювали, тобто вони мають отримати якісь кошти. Були витрати на канцтовари. Були витрати на бензин, бо вони їздили на навчання в іншу область. Давались публікації в газети. І в них зараз рахунки «заморожено». Що робити цим людям? Якщо це новий виборчий процес, то хто розрахується за той? Якщо продовжать, то, звичайно, рахунок відкрити і кошти перерахуються, і все запрацює. Не думаю, що є проблема провести вибори. Реєстрація кандидатів завершилася. Саме це був важливий процес. Соболівська сільська голова Віра Асауленко відповіла, що з цього приводу «нічого не може сказати».

Нема перепон

Представник  Президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що президентський законопроект про вибори до місцевих громад у регіонах,  де діє воєнний стан, містить зміни до закону про правовий режим воєнного стану. Зокрема ним дозволяється  проводити місцеві вибори. У законопроекті зазначено день голосування - 23 грудня. - На цю дату пропонується припинити режим воєнного стану для того, щоб в такий момент можна було проголосувати, - заявила пані Луценко. - У цей день  не буде діяти режим воєнного стану. Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що вже провів консультації з представниками всіх парламентських фракцій і сподівається, що ВР розгляне президентський законопроект і прийме рішення.

Віктор Скрипник
 

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:29 У Махаринцях пайовики прогнали рейдерів photo_camera 16:59 Німці у Козятині. Новий порядок у роки окупації (1941-1943) 15:36 «Велике будівництво»: взялися за дороги Білопілля-Вівсяники та Самгородок -Вівсяники photo_camera 14:01 Посіяла мак: у Непедівці поліція виявила заборонені нарковмісні рослини Від читача 17:14 Держбюджет отримав рекордні 19,7 млрд гривень надходжень за 5 місяців 2020 року завдяки підвищенню акцизів на сигарети 13:31 Козятинським школярам придбають новий автобус 13:18 «Бачити щасливі дитячі обличчя - це велика радість» 11:27 В Козятині вшанували пам'ять загиблих земляків під час окупації міста в роки Другої світової війни 10:53 У міському будинку культури відремонтували фойє. Обіцяють взятися за площу 09:48 Коронавірус: в Україні понад 55 тисяч інфікованих. Дані по областях 08:36 «Починає цвісти вода»: про погоду у Козятині сьогодні, 15 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up