Як у Білопіллі відсвяткували 35-річний ювілей «Музею Хліба» та свято обрядових хлібів

Як у Білопіллі відсвяткували 35-річний ювілей «Музею Хліба» та свято обрядових хлібів

В четвер, 19 серпня в «Музеї Хліба» села Білопілля відбулося обласне свято обрядових хлібів та дідухів. В рамках заходу «Народу вічний оберіг», приуроченого до 30 річниці Незалежності та 35 річниці заснування «Музею Хліба», відбулися фестивалі «Сузір’я митців», «Медові соти», «Колос достатку» та «Подільські пироги». Родзинкою свята були дитячі розваги, концертна програма та безкоштовна смачна юшка з пирогами.

Ми в Музей Хліба приїхали трохи раніше від офіційного відкриття свята. На час нашого візиту там вже  трудилися директор музею Сергій Рибачук, науковий співробітник Тетяна Панасюк, ініціативні та молоді за досвідом співробітники комунального закладу Інна Лавренюк та Вадим Кравчук. Від них стало відомо, що Музей Хліба села Білопілля, якщо вважати його профіль та розташування є єдиним музеєм хліба не тільки на Вінниччині, а й в Україні.

Жителі Білопілля, які також прийшли на урочистості раніше розповідають —В музеї завжди відкриті двері для екскурсій тих, хто хоче знати історію рідного краю. В селянській хаті є експонати минулого. Якщо підвішена на мотузках корзина для багатьох і сьогодні зрозуміла, що такою була колиска для немовлят, то дивлячись на пральну дошку минулого наша молодь може й гадки немає, що такою була пральна машина розповідали селяни солідного віку.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

17:10 У Самгородоцькій ТГ перевіряли чи готові школи до початку навчального року photo_camera 16:00 Їли пироги, слухали пісні та збирали гроші на ЗСУ: як село Козятин відзначило свої іменини photo_camera 15:24 Гордість: четверо випускників козятинської першої школи отримали по 200 балів з НМТ 14:00 Частина Козятина сьогодні без світла. Які вулиці знеструмили і чому? Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 13:02 Де отримувати інформацію про повітряну тривогу 12:18 Козятинська молодь відвідала з волонтерською місією поважну жительку Козятина Олександру Грушко 11:15 На Вінниччині дощ і вітер наламали дров. Постраждав і наш район 10:54 Колос з Махнівки на змаганнях в Романівці стали володарями срібних медалей photo_camera 09:40 Освітні технології: козятинські педагоги вчилися користуватися застосунком E-journal 08:30 Козятинчани освячували спасівські кошики та молилися Господу за захисників України photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up