Як врятуватися від самого себе

Як врятуватися від самого себе

Українці – це сильні люди, привітні і гостинні, ніколи нікому не нав'язуються, але і не терплять обмеження своєї особистої свободи...

Ранішня молитва про кохання: “Боже, засунь мене туди, куди ти хочеш. Куди не треба, я й сам залізу”

Саме так розмірковуючи, крокував по перону залізничного вокзалу Козятина. Фотокамера, як зброя - завжди налаштована до швидкого застосування. Сонячна привітна погода. Запах весни, бадьорий настрій. Зирнув туди-сюди і все пропало одним махом. Уже не радує погода. Не помічаю охайність перону. Бачу довжелезний потяг вагонів, та й не один. А на кожному вагоні дратівливо провокаційні написи “Калійні добрива, Уралхім”. А ось і напис РЖД (Російська залізниця).

Навіть шкільної освіти вистачить, щоб зрозуміти: “все це вибухо-небезпечно, належить державі, що сипле на голову моїм друзям снаряди”.

У очах пробігли портрети полеглих на полі битви з російською армією моїх краян. Пригадав особисте перебування під мінометними обстрілами в м.Щастя. Собаку, що принесла відірвану стопу від тіла (лікар визначив, що це ліва нога дівчини- підлітка). І ще масу всякого негативу.

А далі, як у кіно. Ворожою російською мовою, як кулеметна черга, “стоять, ви задержани, зачем снімаєш русскіє вагони, поліція! сюда, давай документи!” І я на своїй Український землі починаю пояснювати “московському адепту”, що я роблю і для чого. Згодом я з'ясував, що “адепт” — колишній працівник КДБ затримувати мене не має права. Дивно, але він, колишній великий чин, зовсім не здатний професійно “рулити” в конфліктній ситуації. За логікою і за Конституцією, я точно знаю, що можу йти. А в разі його нападу і спроби затримати — вчинити дії по його нейтралізації. Що це з посягання на позбавлення волі. Моєї волі.

Зауважу, що мій професійний досвід, намалював картину, як я буду калічити “російського адепта”. У думках я вже бачив, як він лежатиме без свідомості на асфальті. Я навіть встиг подумати: “Надавати йому потім медичну допомогу, чи додушити? Чому я маю потім оправдовуватись перед ним у поліції? Втікати я точно не збиравсь, хоча він мене провокував.

І тут в голові у мене виникла раптова ідея, як себе врятувати від самого себе і не покалічити людину. Взявши ситуацію під свій контроль, прогнавши гординю, я звернувся до “російського адепта” з прямим діалогом: “Якщо мене попросиш, щоб я почекав поліцію, то я почекаю. Якщо ні, то я йду. Нападеш на мене, спробуєш затримати, вчиню опір, щоб тебе нейтралізувати.

І, слава Богу, адепт саме так вчинив.

Я знову побачив весну і охайність перону. Прийшли два молодих поліцаї. Одягнені охайно з усіма “регаліями”. Найперше — самі показали посвідчення. Були достатньо коректні, чемні. І хоча молодший віком більш зухвалий, однак старший за віком досвідчений. Нам без заперечень вдалося все “устаканити”. Потиснувши один одному руки, ми розійшлись.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up