Як змінювалася головна вулиця міста впродовж років

Як змінювалася головна вулиця міста впродовж років
Вулиця Героїв Майдану після 70-их років. Праворуч на світлині - Районний будинок культури. Фото з сайту Музею історії міста
  • Героїв Майдану — центральна вулиця Козятина.
  • Вона однією з перших з’явилася на мапі нашого міста.
  • Ми не лише розкажемо, а й покажемо, як виглядала ця вулиця п’ятдесят і сто років тому.

Героїв Майдану — центральна вулиця Козятина, хоч і не найдовша. Її протяжність становить всього 2 кілометри. Ця вулиця має довгу історію, бо з’явилася неподалік станції Козятин, з якої потім виросло наше місто, ще наприкінці ХІХ століття.

Це сьогодні Героїв Майдану має статус центральної вулиці, хоча так було не завжди. У часи Російської імперії центральною була її сусідка — нинішня вулиця Пилипа Орлика, яка на той момент називалася Велика. Це був своєрідний діловий осередок Козятина, бо на Великій було найбільше різноманітних крамничок, майстерень та аптек, а також чимало двоповерхових будинків.

Натомість Героїв Майдану у той час була звичайнісінькою вулицею із переважно одноповерховими хатами. Проте тут були будинки знаних на той час місцевих підприємців. Серед них — Флоріан Жулінський, який тримав продуктову крамницю, а також Йося Нудельман, чий син мав у Козятині мануфактуру (прототип сучасних заводів і фабрик, але в міні-версії).

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up