Які зміни чекають козятинчан у листопаді

Які зміни чекають козятинчан у листопаді
  • З 1 листопада на нас чекає ряд змін і нововведень. Серед них – подорожчання долара, посилення карантину, зростання комуналки. Що ще?
     

З 1 листопада ціна газу знову зросте

Ціни на газ в листопаді підуть вгору. Козятинчани, які підключили тариф «Річний», продовжуватимуть сплачувати за газ по ціні, яку зафіксували при переході на новий тариф.
Ціна природного газу для побутових споживачів «Вінницягаз Збут» у листопаді 2020 року становитиме 8,85455 грн за м куб. У перерахунку на енергоодиниці вартість становитиме 0,8353 грн/кВт-год.
У порівнянні з жовтнем ціна газу зросте на 34,7%.
 

Курс долара у листопаді

У листопаді вартість валюти буде коливатися в межах 28,5-28,8 грн/$. Так, валюта може додати в ціні близько 20-30 копійок. Однією з основних причин є нова хвиля пандемії коронавірусу.

Крім того, погіршити ситуацію може затримка голосування бюджету на 2021 рік. Нагадаємо, МВФ поліпшив прогноз для України за валютним курсом і темпами зниження ВВП. На 2025 рік аналітики МВФ очікують курс гривні до долара США на позначці в 28,10 (попередній прогноз – 28,70). Падіння ВВП України очікується на 7,2% (попередній прогноз – 8,2%).

Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний курс гривні до долара складе: 2020 рік – 27,20 грн / долар (попередній прогноз – 30,0 грн/$) 2021 рік – 28,12 грн / долар (попередній прогноз – 28,9 грн/$) Курс долара до кінця року в Україні сильно не зміниться, проте можливі певні коливання.

Черговий пік карантину

МОЗ очікує на кінець листопада пік коронавірусу в Україні. Традиційно саме в цей період часу спостерігається зростання для всіх інфекційних захворювань.  У більшості бізнесу, який працює у сфері обслуговування, ситуація буде непроста, але повного закриття, ймовірно, не буде. Поки влада обмежується м’якими заходами: зобов’язують закриватися після 22 годин, встановлюють вимоги щодо максимальної кількості людей у закладах, вводять обмеження на масові зібрання, зокрема й концерти.

Злетять суми в платіжках за комуналку

Близько 70% у витратах на комуналку – вартість опалення. Старт опалювального сезону вже відбувся, а у листопаді українці отримають перші платіжки за тепло. Поки тільки за половину місяця, однак уже у листопаді платити за комунальні послуги доведеться значно більше. До того ж будуть зростати й тарифи на опалення. І все буде залежати від ціни газу, яка становить до 80% в складовій вартості тепла.

З 1 листопада для рибалок вводять нові обмеження


З 1 листопада на Вінниччині забороняється рибалити на зимувальних ямах. Обмеження будуть діяти до початку весняно – літньої нерестової заборони, - повідомляє рибоохоронний патруль області. За порушення правил рибальства на зимувальних ямах, передбачена адміністративна відповідальність та штраф від 34 до 170 грн. Крім того, за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину.

Електронні візи

З 1 листопада змінюються деякі правила оформлення електронних віз для в'їзду в Україну.

До поправок е-Віза на 30 днів для туризму, бізнесу і особистих поїздок оформлялася як разова, а після них як разова і дворазова. У консульській службі МЗС повинні збільшити список мов, на які перекладають візову анкету. До англійської, арабської та іспанської мов додають китайську та хінді.

Скоротяться терміни розгляду візового клопотання з дев'яти днів до одного дня в терміновому порядку і трьох робочих днів в звичайному. До е-Візи додатково внесуть інформацію про кратність - кількості в'їздів.

Також змінюються розцінки. До 1 листопада за оформлення е-Візи передбачені 85 дол. консульського збору. З 1 листопада збір за разову візу складе 20 дол., дворазову - 30 дол., термінове оформлення збільшує консульський збір вдвічі.

Vision Zero і засоби заспокоєння руху

З 1 листопада втрачає силу ДСТУ 4123: 2006 про безпеку дорожнього руху і пристрої для примусового зниження швидкості, тобто про "лежачих поліцейських". Замість нього діятиме новий ДСТУ 4123: 2020 про засоби заспокоєння руху, які передбачають більше варіантів для того, щоб знизити швидкість на дорогах.

Хоча інші бар'єри, крім "лежачих поліцейських" при організації дорожнього руху, будівництві, ремонті, реконструкції доріг застосовувалися і до цього, вони були не регламентовані. Тепер будуть, і організовують їх на основі міжнародної програми Vision Zero або "Нуль смертей".

В якості засобів заспокоєння руху стандартизують розділові острівці або смуги, бордюрні розширення, острівці безпеки і чокери - розширення тротуару, острівця безпеки на проїжджу частину з двох боків в різних місцях.

В "Укравтодорі" уточнили, що новий стандарт і засоби заспокоєння потрібні не тільки для зниження швидкості руху, а й для рівномірності потоків. Особливо на тих ділянках, де між собою конфліктують потоки авто, пішоходів, велосипедистів.

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up