Якими були посівальники в Козятині

Якими були посівальники в Козятині

Українці звикли Новий рік відзначати двічі - 1 та 14 січня. Тільки таке явище не свідчить, що українці ледача нація, яка хоче тільки святкувати.

Два нових роки з’явилися внаслідок розбіжностей, які існують між Григоріанським та Юліанським (церковним) православним календарем.

Якщо для офіційного Нового року символ ялинка, то атрибут Старого нового року є хлопці, які водять бабу Маланку чи святого діда Василя. Ще одним атрибутом нового старого року є зерно пшениці. Ним хлопчики та парубки засівають оселі українців.

То як же засівали наших земляків козятинські посівальники. Правда, парубки у нас не засівають з початку світлого комуністичного минулого. А в хлопчаків збереглася традиція предків.

На світанку посівальників було дуже мало. Мабуть, малеча відпочивала після щедрівки. Більш старші краяни готувалися до школи. Саме в цей день завершились шкільні канікули. Тож ті, хто не полінувався піднятися на світанку з ліжка, мали непогану винагороду від господарів.

А посівальники Дмитро, Артем, Андрій та Максим, яких ми зустріли в автобусі, їхали в центр за покупками. Вони напосівали значно менше, ніж суддя Зварич. Та на піцу, за якою вони їхали в центр міста, їм грошей вистачало.

Іван Остапчук

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Підписуйтесь на канал у інстаграмі ria_kazatin_ria https://www.instagram.com/ria_kazatin_ria/

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up