Якщо Рада Європейського Союзу приймає рішення 11 травня, то безвіз з ЄС запрацює вже у червні

Якщо Рада Європейського Союзу приймає рішення 11 травня, то безвіз з ЄС запрацює вже у червні

6 квітня Європарламент схвалив безвізовий режим для українців

Це рішення однозначно позитивно вплине на сприйняття України європейцями, і, думаю, самими українцями, а також нашими сусідами. Зросте, так би мовити символічна та практична "цінність" українського паспорта. У ментальному плані, це "розмиватиме" наше уявлення про західний кордон, і ми дедалі більше відчуватимемо себе частиною Європи.

Треба розуміти, що у системі ЄС насправді не Європарламент приймає остаточні законодавчі рішення, а Рада ЄС, до якої входять представники усіх країн-членів ЄС.

Позитивне голосування у Європарламенті було очікуваним – його депутати  вже давно визначились з підтримкою безвізу для України. Запитання були якраз у окремих членів ЄС.

Станом на сьогодні виглядає так, що Рада ЄС теж налаштована позитивно.  Українське питання буде розглянуте на робочому засіданні комітету Ради ЄС (так званий COREPER) 26 квітня, а потім очікується, що вже остаточне рішення про безвізовий режим для українців буде прийняте на засіданні Ради 11 травня.

Що може цьому завадити? Щось екстраординарне та незаплановане.  

Якщо до того часу у нас відбудуться якісь події, які поставлять під сумнів виконання Україною давно визначених зобов’язань. Наприклад, якщо буде поставлена під сумнів незалежність або обмежені повноваження нових антикорупційних органів. Або якщо приймуть Трудовий кодекс без положення про рівність (відсутність дискримінації) всіх працівників незалежно від будь-яких ознак. Якщо щось таке станеться – то Рада ЄС може і передумати. Але сподіваємось, що такого негативного розвитку не відбудеться, і все буде, як заплановано.

На практиці, якщо Рада ЄС приймає рішення 11 травня, то безвіз запрацює вже у червні.

Коли саме – поки що складно сказати. ЄС не приймає рішення про певну дату, ця дата буде відраховуватися від дати офіційної публікації рішення. Вона залежить від технічних процедур, у тому числі від того, як швидко рішення буде перекладене на всі офіційні мови ЄС. Тому наразі дата безвізу "плаває" у періоді десь між 11 та 16 червня.

Що знадобиться для перетину кордону? Однозначно потрібен буде біометричний паспорт. Це головне.

Також бажано з собою мати якісь документи, що підтверджують мету поїздки. Як і зараз, прикордонники, проглядаючи паспорт з візою, можуть запитати про мету візиту. Іноді вони можуть попросити показати документи, що її підтверджують (запрошення, роздруківку з програмою заходу і т.д.). Якихось конкретних вимог немає.

Дмитро Шульга, директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду "Відродження"

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення 09:52 «У перші дні на 102 було по 150 викликів»: як працюють правоохоронці у воєнний час photo_camera 08:21 Сьогодні потрібно обов'язково скупатися у річці: про прикмети та заборони 6 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up