Яку воду п’ють у шевченківській школі

Яку воду п’ють у шевченківській школі

Брифінг директора закладу Раїси Юр-Кирилюк для депутата міської ради Олександра Гвелесіані за участі преси — “RІА-Козятин”

Питання до обговорення: “Яку воду п'ють учні школи”.

У місті почався шорст про бутильовану воду. Раптом хтось вирішив взнати, яка вода повинна вживатися населенням? Але та вода, яку люди п’ють і повинні пити з місцевого водопроводу, зовсім не витримує ніякої критики. Цікаво було подивитись, яку воду п’ють діти і ми перевірили, про що розповідали в минулих публікаціях в газеті.

Сьогодні до вашої уваги тезисно про водопостачання у школі №1.

Директор закладу Раїса Юр-Кирилюк розповіла, що у школі є шкільний буфет. Там завжди є одноразові стаканчики і вода в “бутлях”.

— Якщо дитина хоче напитися води, вона може купити собі негазовану, але якщо у неї немає грошей, вона підходить і просить стакан води, і їй дадуть безкоштовно воду з “бутля” в одноразовому стаканчику.

— Тобто підприємець бере витрати ці на себе?

— Так! Це невеликі витрати. Крім того, в буфеті є соки, негазовані напої, чай. Ви тут не знайдете кольорової води з барвниками. Ось так ми забезпечуємо дітей водою.

Є в школі і інший альтернативний варіант - обладнані на кожному поверсі так звані фонтанчики. Але вони не те, що я собі уявляв (а уява з дитинства). Вони підключені до загальноміської мережі водогону, пропущені через так званий насос, додаткові фільтри. Вода не проточна до верху, а через звичайний кран, що використовується в побуті в квартирах. Пити з-під нього можливо, лише якщо є власний стаканчик чи будь-яка інша посуда. Можливо, з економії, але спроба вказані системи включити завершилась фіаско. Вода не полилася з крана. Хоча такий недолік не вразив мою психику, а скоріше я зрадів. Адже, на моє переконання, вода з міської системи мало придатна для дорослих, а для дітей небезпечна.

Так сталося, що на вулиці проходив урок фізкультури, очевидцем якого я став. Діти не таїлись, вели між собою діалог. Дослівно це виглядали так:

— Оля, дай води попити, а то здохну. Ти бачила, як я всіх обігнав?

— Та ти що! Не здихай, на попий, тільки не всю. Мені і Світлані полиш. А взагалі якого… ти не взяв з дому?

— Клянусь. На слідуючий урок ти не бери воду, я принесу на трьох.

Я втрутився і запитав: “Що, вода в коридорі, недоступна?”

Дружньо вибухнув сміх всього класу.

— Та ми що, дурні таке болото пити? Ну, руки помити, трохи обличчя освіжити. Пити з крана — всі знають — забере швидка.

Слава Богу, діти це розуміють і дбають за свій безпечний життєвий простір, незалежно від можливостей адміністрації школи.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up