Вихованці гуртка «Естетика побуту»
На гуртку «Естетика побуту» хлопчики та дівчата активно зайняті вишивкою, створенням творчих поробок. Розподілені заняття на дві групи, а приймають охочих з другого класу до восьмого.
Аріна Борецька показує композицію «Танок сніговиків». З цією роботою вона перемогла на всеукраїнському конкурсі
Саша Павлюк відвідує гурток другий рік. Сором’язливо розповідає: «Мені подобається вишивати, ще я зробив ялинку із ватних дисків». Поруч квітковий букетик показує Лілія Гадашова. Дівчинка з родиною переїхала в Козятин з Одеси. Хоча в гуртку віднедавна, але з захопленням розповідає про свої враження.
– Я люблю ліпити і малювати і мені тут дуже подобається, – каже дівчинка.
Вишивати стрічками найбільше подобається Вікторії Шевель. Дівчинка навчається у п’ятому класі. Тут має друзів і тому завжди з гуртка повертається додому з гарним настроєм.
Вікторія і Лілія вишивають
А от вишивкою на картоні захоплюється Мирослава Шевчук. Дівчина відвідує гурток другий рік. Під час нашої розмови вона не покидала вишивати.
– Люблю поєднувати своє навчання з творчістю, а вишивання мені приносить радість, – розповідає за роботою Мирослава. – Приходжу на гурток в гарному настрої, а йду зі ще кращим. У мене вдома є улюблена картина «Джин», вона найважча, але мені приємно, що я її сама могла вишити.
Левчик Аліна
Керівник гуртка пишається кожною дитиною. В новому році відвідувачка гуртка Аліна Борецька стала переможницею всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція».
– Створення нашої творчої композиції «Танок сніговиків» сприяв передноворічному настрою, — каже керівник гуртка Наталія Войцехівська. – Ми вирішили з Аріною Борецькою, ученицею 3 класу школи-ліцею створити зимову атмосферу: ялинку під снігом, з веселими сніговиками у танку. Ялинка виготовлена зі звичайних ватних дисків, а сніговики – з відпрацьованих електричних лампочок, над якими Аріночці найбільше довелося творчо працювати. Ялинка та сніговики розміщені на диску, який ще й кружляє. Ось таких матеріалів, які ми зазвичай в повсякденні викидаємо у смітник, можна завдяки творчій уяві виготовляти чудові вироби, що милують оточуючих і навіть займають призові місця на всеукраїнському конкурсі. Саме в нашому ЦДЮТ гуртківці мають можливість розкрити, удосконалювати і збагатити її.
Заходжу на заняття гуртка «Сувенір». Діти з тіста ліплять картину. На стінах картини з мішковини. Цей матеріал полюбляє перетворювати у незвичайні вироби Аліна Левчик. Дівчина, до речі, нещодавно здобула першу премію у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Талановитий Я». Юна майстриня з фоамірану створила композицію квітів.
– Фоаміран змінює форму при обробці, за допомогою праски ми його нагріваємо і скручуємо квіти. Далі фарбуємо, тонуємо, – розповідає Аліна. – Я відвідую гурток третій рік. Мені тут сподобалось з перших занять. Ми тут ліпимо, майструємо. Я люблю робити картини, різні поробки і сувеніри з мішковини. Ми поєднуємо мішковину з кавою. Я сама зробила гітару з мішковини. Це моя улюблена робота. Ще виготовила мотоцикл, сама придумувала, як його зробити, адже інформації і зразків я ніде не знаходила. Також я робила картину з пластикових кришечок, і вазу з пляшки.
Аліна Левчик отримує стипендію міського голови. Її керівник Світлана Гуменюк додає, що дівчина три роки поспіль за власні вироби отримує нагороди. І ось її найкращу роботу забрали до столиці, а звідти вже не повертають.
Софія Березюк виготовила з гіпсу новорічну святкову картину. Каже, що змалечку любила малювати і саме тому записалася в гурток
У робочому кабінеті гуртка «Барви», і справді кожна стіна, куточок наповнений барвистими картинами, декоративними виробами, поробками, рамками, сувенірами. Вихованці гуртка саме виготовляли картину з яєчної шкаралупи.
– Мені подобається, що діти мають свій творчий підхід. В гуртку проходять три заняття по 45 хвилин. В мене зараз займається старша група, – говорить Анжела Іванцова, керівник гуртка «Барви».
Далі показує картину, виготовлену з тирси, з 3D ефектом, витинанки з паперу, картини з кісточок сливи персика, аличі, з кісточок дині, кавуна. Запитую, чи складно самотужки зробити таку картину?
– Спершу робиться малюнок, потім зернята наклеюються, а потім кожну насінину розмальовують фарбами, а тоді все це лакуємо, – каже пані Анжела. – Ось в нас ще є рамочки з гіпсу, шкатулки, магнітики, з ракушок сувеніри. Головне в цій справі – фантазія і бажання. Тут є діти, що ходять на гурток уже шість років, адже вони себе тут знайшли і їм тут подобається.
Одна з таких учениць — Софія Березюк. Дівчина цьогоріч теж здобула призове місце у виставці-конкурсі. Вона виготовила картину «Новорічна композиція».
– Вся картина – це виліплені з гіпсу сніговик, подарунки та прикраси, які розмальовані у святкові кольори, – розповідає дівчина. – Я змалечку любила малювати і саме тому я записалась сюди у гурток. Творчість допомагає мені розвантажити мозок і відпочити. Я також люблю робити витинанки. Виготовила вирізний портрет Лесі Українки і Тараса Шевченка. Моя творчість іде з серця і це буде зі мною до кінця життя.
Про чергові перемоги вихованців музичної школи
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 12 від 15 березня 2023
Читати номер