З хати по 85 гривень: мешканці Козятина турбуються через дивних «газовиків»

З хати по 85 гривень: мешканці Козятина турбуються через дивних «газовиків»
Жінка, до якої приходили з «Облгазбезпеки», засумнівалася в їхній добропорядності. Гроші їм так і не віддала
 • У двері приватних будинків Козятина стукають чоловіки, які пропонують обстежити вентиляцію.
 • Люди розповідають, що не бачили в них навіть спеціального приладдя. Але з мешканців будинків збирають гроші — таких уже не один десяток. Хто ці «газовики»?

До редакції «RIA Козятин» зателефонувала мешканка вулиці Матросова. Вона розповіла, що до неї навідалися чоловіки, які перевіряли систему вентиляції. Її занепокоїло те, що вони представилися працівниками не «Вінницягазу», а зовсім іншої організації.

Мешканці будинків, до яких приходили «газовики», попросили змінити їхні імена в публікації.

Ось пані Галина розповіла журналістам, що представники «газової служби» прийшли до неї минулого тижня майже о п’ятій вечора. Вона саме збиралася їхати до центру, щоб зняти з картки гроші. Аж тут на вулиці побачила двох незнайомців — один молодий із хвостиком, інший старшого віку зі зламаною рукою. Вони ввічливо привіталися, повідомили, з якої організації. Компанія називається «Облгазбезпека». А тоді сказали, що хочуть перевірити систему вентиляції й попросили пустити до будинку.

— Я їм кажу: «Заходьте. Але в мене газ відімкнений. Бо робимо ремонт, тому користуємося плиткою», — каже жінка. — Вони заходять до хати. Почали перевірку, а тоді один із них каже, що гофру на витяжку треба витягувати, і замість неї ставити каналізаційну сотку. Я йому кажу: «Я хоч і жінка, але в ремонтах трохи розбираюся. Якщо ми поставимо пластмасу, вона швидше займеться». І ще сказали, що двійник якийсь треба ставити.

Готівкою — дешевше?

Далі зайшов хлопець із хвостиком і почав оформляти акт. Назвав прізвище та ім’я нашої героїні, що її неабияк здивувало. А тоді сказав: «Платіть 85 гривень!» Жінка відказала, що готівки удома немає й запитала, чи можна розрахуватися за допомогою банківського рахунку.

— А вони: «А навіщо вам переплачувати? Щоб ви не платили комісію, ми вам даємо квитанцію, ці акти й на цьому розходимося», — продовжує пані Галина. — Я наполягала на тому, щоб мені дали номер банківського рахунку. Вони мені сказали, що підуть перевіряти далі, а потім повернуться до мене за грошима.

Наша героїня поїхала за грошима. Але дорогою її мучили сумніви, чи варто віддавати кошти. Підозру викликало те, що перевіряльники хотіли, аби з ними розрахувалися готівкою й одразу. Коли пані Галина повернулася додому, почула, що гавкає собака. Визирнула у вікно й побачила тих самих чоловіків.

— Питають мене: «Ну що, ви зняли?» — каже наша співрозмовниця. — Я кажу: «Хлопці, я вам не довіряю». Запитала, чи можна подивитися посвідчення. Один із перевіряючих показав і дозволив його перефотографувати. Я його роздивилася.

На всі вмовляння чоловіків заплатити готівкою, бо так дешевше, пані Галина не реагувала. Зрештою, вони написали їй на папірці банківські реквізити та номер телефону й пішли.

Неправильні номери будинків

Прихід чоловіків Галину збив з пантелику, тому вона не поспішала йти до банку і платити за наданим рахунком. За її словами, жодних оголошень про те, що будуть перевіряти вентиляційні канали, не було.

Зазвичай такі перевірки проводять працівники «Вінницягаз». Вони приїжджають на спеціальній машині. Перевіряють і гусаки. Це така труба, до якої врізані комунікації, за допомогою яких газ постачається до приватних будинків. Оглядають витяжки та газові плити й перевіряють, чи не йде витік газу із труб. А акт складають лише в тому випадку, якщо виявили якісь несправності.

— А ці чоловіки не мали транспорту, пішки ходили від хати до хати, — продовжує козятинчанка. — Я не розумію, за що вони беруть гроші. Яку ж вони роботу зробили? І на квитанції дуже дивне формулювання. А ще дивно, що в них усі наші дані є. Вони називають прізвище й номер будинку. Але номер будинку старий, не той, що зараз. На Матросова міняли нумерацію понад двадцять років тому. У них були неправильні відомості.

Згодом виявилося, що прихід перевіряльників насторожив не лише нашу співрозмовницю. Сусіди почали теж про це говорити. А ще ті самі чоловіки двома днями раніше навідалися до колеги пані Галини, яка живе на вулиці Івана Франка.

— Я не знаю, що мені робити, — додає козятинчанка. — Платити ці гроші, чи ні? З одного боку, це не велика сума, але не хочеться бути ошуканою. Добре, якщо це все законно. А як ні?

За словами жінки, наступного дня вона телефонувала до дільничного, аби повідомити про цей випадок і порадитися із ним, що робити. Але він не взяв слухавку. До місцевого управління «Вінницягаз» не зверталася, бо не має їх номера телефону.

Перевіряли без приладів

Ми поспілкувалися з іншими мешканками вулиці, до яких приходили ті самі робітники. Частина з них заплатила перевіряльникам гроші, частина — ні.

До Олени, сусідки пані Галини, чоловіки навідалися вранці близько одинадцятої години. Вона була вдома із сестрою та двома дітьми.

— Один із них мене запитав, чи є вдома дорослі, — каже жінка. — Я кажу: «Я доросла». А він: «Тобто?» Ще спитали, чи є вдома чоловіки. Я сказала, що так, хоча вдома не було нікого, крім сестри й дітей.

Вони зайшли до хати й почали перевірку. Оглянули газову плиту, але вентиляційну трубу не перевіряли. Жінку здивувало, що перевіряльники не мали із собою жодних інструментів.

Потім сказали так само заплатити 85 гривень. Олена відповіла, що грошей при собі не має й запитала, чи можна взяти квитанцію чи реквізити й заплатити потім. Але чоловіки наполягали на тому, щоб вона в когось позичила й розрахувалася одразу.

— Ще вони мені сказали, що треба трубу ставити до витяжки, — каже жінка. — Показали на аркуші А4 накреслену ручкою схему, який вона має вигляд. Але мені здається, що в кожній хаті має бути індивідуальна труба. Я запитала, коли будуть перевіряти наступного разу. Вони сказали, що через рік. Я запитала: «А якщо я не поставлю?» Вони мені сказали, що, може, буде штраф.

За словами Олени, вона розрахувалася з чоловіками й підписалася на трьох документах. Вони дали їй копію складеного акту та квитанцію з мокрими печатками.

— До поліції я не зверталася, — каже жінка. — Не шкода цих грошей, але з нас 85, з іншого стільки ж.

У вихідні вона бачила тих самих чоловіків на вулиці Гоголя.

Думала, що це «Вінницягаз»

До пані Василини чоловіки навідалися приблизно в обід. Вона зустріла їх на подвір’ї сусідки. Сама попросила їх прийти перевірити, бо мала йти в справах.

— Вони прийшли і провели огляд, — каже козятинчанка. — Нічого не підпалювали, як зазвичай роблять, коли перевіряють, чи не пропускає. Лише сказали, що димар треба підняти. І що щось обов’язково треба у вентиляцію вставляти. Хлопчина щось там заповнював, але не довго. У нього посвідчення при собі не було. А ще він допитувався, з ким я живу. Якось мені стало не по собі від цього. Потім підійшов той із поламаною рукою, дав мені квитанцію. Я, якщо чесно, збиралася заплатити через термінал. Бо мала тоді не більше ста гривень. Вони не казали, що будуть щось відмикати, просто сказали: «Для чого вам переплачувати!»

За словами пані Василини, спершу вона навіть не зрозуміла, що вони — не представники «Вінницягазу».

— Я ще їх запитала, що це їхні понаписували, бо в мене показники не співпадають, — продовжує жінка. — Запитала, чи черга велика в «Газконторі». А він мені: «Та я туди сьогодні й не заходив».

Наша співрозмовниця розрахувалася з чоловіками. А після їх візиту зателефонувала до місцевого контролера й розповіла про те, що трапилося.

— Кажу їй, що ходять і збирають по 85 гривень, — розповідає пані Василина. — Вона запитала, чи в мене двоконтурний котел. Я відповіла, що ні, лише на опалення. «Давала гроші?» — запитала контролер. Я відповіла: «Давала». Вона почала сміятися. Каже, що можна було не платити.

Пані Василині перевіряльники теж залишили номер телефону. За словами жінки, вона зателефонувала, але абонент знаходився поза зоною досяжності. Наступного дня вона зустріла цих самих чоловіків на провулку Луговому.

— У мене там дочка живе, — продовжує Василина. — Я подзвонила до неї, попросила подивитися, чи підуть вони по хатах. Вони пішли спочатку до першої їдальні. Потім віддзвонилася вона й каже, що до неї приходили, але вона їм сказала, що наймає квартиру.

Про компанію

Одній із жінок, до будинку якої приходили «газовики», вони залишили реквізити фірми, які вона передала журналістам. Виявилося, що приватна компанія «Облгазбезпека» зареєстрована в Київській області, у Переяслав-Хмельницькому. Єдиний вказаний номер телефону не працює.

Компанія належить киянам Андрію Барану та Віктору Зозулі. У Вінниці зареєстрований підрозділ фірми. Адреса реєстрації — вулиця Некрасова, 87. Також окремий підрозділ зареєстрований у Житомирській області.

Можна не впускати

Прес-секретар «Вінницягаз» Лариса Логінова в коментарі журналісту сказала, що інші підприємства можуть пропонувати свої послуги в обстеженні вентиляційних систем, але споживачі не зобов’язані на це погоджуватися.

— Ми чули про таку компанію, вони нібито перевіряють вентиляційні канали, — говорить Лариса Логінова. — Абсолютно окрема приватна компанія. На їхні погрози відключити газ не треба звертати увагу, бо вони не мають стосунку до розподільчих мереж. Люди можуть на свій розсуд обрати компанію, яка проведе їм обстеження вентиляції. І мають повне право не впустити таку організацію.

Лариса також каже, що потрібно уважно дивитися на посвідчення службовця — звертати увагу на те, яку компанію він представляє.

Що кажуть в «Облгазбезпеці»

Одній із героїнь цього матеріалу чоловіки залишили номер телефону для зв’язку. За цим телефоном ми зв’язалися з Віктором Шумом — представником компанії. Ось що він сказав:

— Наші робітники мають при собі посвідчення, і людина завжди може його побачити, — каже Віктор. — Мають при собі прилад для вимірювання тяги, який висить у них на шиї. Ми ходимо до всіх і пропонуємо скористатися нашими послугами. Людина може відмовитися, якщо не бажає, щоб саме ми це робити. Ми нікого не примушуємо. Надаємо акти обстеження вентиляційних каналів та квитанції про оплату послуг.

Олена Удвуд,

Микита Панасенко

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (8)
 • Александр Грищенко

  Гнати нафіг!
 • Valentina Mandzuk

  Черговий лохотрон по Козятинські
 • Tatyana Kostiuk

  По-перше, повинні показати посвідчення особи, з організації,  в якій вони працюють, по -друге, - документ на підставі, якого вони роблять ці перевірки. Немає документів - до побачення !!!

  Nikolay Esipenko reply Tatyana Kostiuk

  Все у них є! І посвідчення і документи і респектабельні фейси!  Просто ніякого зобовязання перевіряти вентиляційні канали нема. А гроши цім " спеціалістам" Ви самі даєте.
  "поле чудес"

  Віталій reply Nikolay Esipenko

  Ось коротко інформація від Немирівської РДА (довідково)
  https://www.nemyriv-rda.gov.ua/index.php/3592-khto-i-yak-pereviryaye-dymokhody-ta-ventyliatsiini-kanaly

  Віталій reply Nikolay Esipenko

  Ви впевнені у своїй категоричності?
  https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vl367227-10

  Єдине, що у "Вінницягаз" таких спеціалістів із необхідним приладдям на перевірку димвентканалів немає, тому приватники перебирають на себе такий сервіс

 • Марина Артемчук

  Я их жду, уже три недели.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
12:45 Поїзда та електрички не їдуть: через схід вагонів деякі пасажирські поїзди курсують із запізненням photo_camera 12:16 На Козятинщині знову зафіксували сплеск захворювання на коронавірус: скільки хворих додалося за добу? 10:20 Через намір підняти тариф у сусідній області штурмували газове господарство play_circle_filled 09:31 18-річного козятинчанина Євгена Коваля знайшли Від читача 20:01 Брехня і правда про опалювальний сезон у Козятині 09:00 Чому партнери обирають бізнес з « Автолюкс експрес пошта» (Новини комапанії) 08:04 27 жовтня: про свята, прикмети, погоду та заборони цього дня 19:22 Розкішна погода: синоптик Наталка Діденко оновила прогноз на тиждень 17:53 Поблизу Махнівки водія вантажівки перепинили поліцейські, щоб повернути загублені документами 15:46 В місті можливий зрив опалювального сезону. Почекаємо до понеділка 14:40 Наші каратисти привезли золото, срібло і бронзу з ZHYTOMYR OPEN CUP photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up