За забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами тепер великий штраф

За забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами тепер великий штраф
Фото з архіву газети

Незважаючи на те, що екологи та медики останнім часом стали говорити про шкоду від спалювання листя, все ж знаходяться люди, які думають, що від спалювання листя нічого страшного не відбувається і десь його треба дівати запитують люди.

Так дійсно, в більшості випадків мешканці приватного сектору не позбулися цієї шкідливої звички і вечорами пускають в повітря стовпи диму. Все це димове "шоу" супроводжується їдким димом, який не тільки погіршує екологію, а потрапляє в дихальні шляхи людини. Постійний контакт з димом, кажуть екологи – це пряма загроза до хронічних захворювань не тільки дихальних шляхів.

У першу чергу, варто пам'ятати, що спалювання листя найбільше шкодить тим, хто його палить, тобто людям та всім тим, хто вдихає дим від тліючого листя. За підрахунками спеціалістів екології, при згоранні 1 тонни листя утворюється 9 кг мікрочастинок пилу та 3 кг оксиду вуглецю більш відомого як чадний газ, який блокує постачання кисню до кровоносної системи та клітин людини.

Одна година біля багаття з листя дорівнює 5 годинам перебування на автотрасі. А  важкі метали спричиняють захворюваність всіх систем людського організму Разом з димом вивільняються пестициди, радіонукліди, діоксид азоту. В тліючому листі без доступу кисню в диму виділяється небезпечна хімічна сполука бензопірен, яка викликає онкологічні захворювання. Вдихання повітря з димом зменшує опірність організму до інфекцій, що немаловажну роль може відігравати в період епідемії коронавірусу.

Тож коли спалювати листя не можна, тоді де його дівати? — запитують люди. Його ніде не треба дівати, його треба залишати на біля дерев і кущів. А якщо господар приватного сектору любить в своєму дворі ідеальний порядок, він може винести листя на свою ж земельну ділянку чи зробити там компостну яму. Виняток може бути тільки з листям грецького горіха, якого може бути не більше четвертої частини від усього листя чи залишків городини. Справа в тому, що в листі горіха є токсична речовина юглон і вона може замість підкормки нашкодити рослині 

За даними НЕЦУ (Національного екологічного центру України)  згорання листя завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу та мікроорганізмам які забезпечують грунт. З листям згорають зимуючі комахи які забезпечують родючість грунту. А ще опале листя служить як утеплювач коріння дерев, кущів та трав'янистих рослин.

Екологи пояснюють, що опале листя це природній процес і є підкормкою для самої рослини. Навіть в лісі де листя ніхто не вивозить його не буває більше ніж листя одного сезону. А перегниває воно в перший місяць весняного потепління. 

Що каже закон

Українське законодавство забороняє спалювати листя. Згідно зі статтею 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено штраф, який може становити 8 тис. грн. Також спалювати листя і суху траву заборонено ст. 50 Конституції України, ст. 9, 12 Закону "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 16 Закону "Про охорону атмосферного повітря", п.п. 3.6.14, 3.7.4 "Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій", п.п.3.6, 6.4.2 "Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах", Законом "Про благоустрій у населених пунктах. Тільки саме відчутне покарання прийнято верховною радою на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня цього року. Внісши зміни до 241 та 245 статей кримінального кодексу тепер за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя речовинами можна отримати штраф від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів громадян

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
12:01 У козятинському залізничному училищі розпочався ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності 11:10 Де не буде світла у п’ятницю, 7 травня? 10:45 Замість поштаря пенсію видаватиме банкомат 09:49 Прогулянка Козятинщиною: про найнебезпечніші місця у місті photo_camera Від читача 14:48 26 квітня стартує Всеукраїнський челендж зі здорового харчування для шкіл 09:00 Передчасно померла дружина директора «Локомотиву» Ольга Стецюк 08:03 6 травня — Юр'їв день: які прикмети сьогодні та чиї іменини 21:41 Дощі та вітри: синоптики про погоду на найближчі дні 19:48 Збили п’яного велосипедиста та вкрали порося 18:14 На Козятинщині рекордна кількість смертей від коронавірусу була у квітні 17:42 Планують підняти вартість алкоголю: як зміняться ціни? 14:39 Продукти на дорозі, паління сміття та розпивання спиртних напоїв: про порушення правил благоустрою у Козятині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up