Карантин: заборони суперечать Конституції, але залишаються чинними

Карантин: заборони суперечать Конституції, але залишаються чинними

З 6 квітня на території України діють жорсткі заборони, прийняті Кабміном. Це, нагадаємо, обов'язкове носіння маски чи респіратора у громадських місцях; заборона перебувати в громадських місцях громадян, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх; заборона пересуватися групою більш, ніж дві особи;  заборона відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, спортивні та дитячі майданчики і т. д.

Чи є ці вимоги законними? На це питання відповіла вінницька юристка Олена Грабік на своїй сторінці у соцмережі.

«Відповідь - однозначно ні! Зазначені заборонні заходи суперечать не лише Конституції України, але й ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ЗУ «Про правовий режим надзвичайного стану», – пише Олена Грабік. –  Анонсовані заборони обмежують конституційні свободи і права громадян, зокрема свободу пересування (ст. 33 Конституції України), право проведення мирних зборів (ст. 39 Конституції), право на свободу віросповідування, відправлення одноособово чи колективно релігійних культів (ст. 35 Конституції).

Конституційні права громадян дійсно можуть бути обмеженими.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up