Заборонили безкоштовне поширення пластикових пакетів в магазинах (Опитування)

Заборонили безкоштовне поширення пластикових пакетів в магазинах (Опитування)
 • Від сьогодні, з 10 грудня вступає в дію закон, який забороняє використання одноразових пластикових пакетів.

А саме починає діяти перший етап обмежень. Про це нагадали у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м'яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.

Наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

Нагадаємо, Закон про обмеження обігу пластикових пакетів було прийнято в червні. Закон забороняє розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів;

2) тонких пластикових пакетів;

3) оксорозкладних пластикових пакетів.

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.

До 1 січня 2023 року будуть дозволені надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Суб'єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність у вигляді штрафу:

 • за порушення заборони розповсюдження у закладах торгівлі - у розмірі від 500 до 1000 нмдг (8500 - 17000 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від 1000 до 2000 нмдг (17000 - 34000 грн);

 • за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів - у розмірі від 100 до 200 нмдг (1700 - 3400 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від 200 до 500 (3400 - 8500 грн) нмдг.

Розповсюдження пластикових пакетів здійснюватиметься виключно на платній основі, а мінімальну роздрібну ціну встановить Кабмін.

Проектом постанови про встановлення мінімальних цін на пакети передбачається встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною із стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах, гривень за один пакет з ПДВ:

 • 2,0 - без ручок (без бокових складок);
 • 2,50 - без ручок (з боковими складками); з ручками (без бокових складок);
 • 3,0 - з ручками (з боковими складками).

Ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бокових складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися суб'єктом господарювання, що здійснює розповсюдження пластикових пакетів.

Опитування

Як ви відноситесь до заборони використання одноразових пластикових пакетів?

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (13)
 • Татьяна Алёхина

  Що думаю?  Купівельна спроможність впала, то  якийсь  дядько у кріслі своєю волозатою рукою вирішив поліпшити своє чи  на прохання чиєсь  фінансове становище шляхом додаткового продажу пакетів, лобіювавши  АЖ ЗАКОН.😱
 • Наташа Свинарчук

  Будим носити собою  в чому проблема

  Мария Лавренюк reply Наташа Свинарчук

  Наташа Свинарчук питання не в тому, що можна носити з собою! Питання чому зробили платними, якщо планують вилучати з обігу?
 • Ірина Шклярська

  Якщо в планах позбутися одноразових пластикових пакетів, то в магазинах має бути альтернативі пакети, а не за гроші тіж самі пластикові. Чому на заміну пластикових не з'явилися паперові пакети?
 • Читач45

  недокраїна цирка якись
  потрібно валити з відси і не оглядатись:(

19:13 Рятувальники Вінниччини закликають людей не ігнорувати сигнал тривоги play_circle_filled 18:28 Запускають проєкт IT Generation, щоб українці могли здобути безоплатну та якісну ІТ-освіту 17:06 Штраф 17 тисяч гривень: мешканця нашого району, який пропонував хабар поліцейському, визнали винним 15:33 Автомобіль наших військових потрапив під обстріл. Терміново потрібен новий. Долучайтесь Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 14:05 Поліція розшукує 63-річного Анатолія Шинкарука 13:28 У Козятинську ЦРЛ приїхала делегація посадовців. Що вони тут робили? photo_camera 11:00 Чи буде у нас цьогоріч День міста? 10:10 Буде багато сонця, без дощів, спекотно й сухо: свіжий прогноз погоди 09:41 Курс долара, пенсії розмитнені авто та штрафи: в липні на українців чекають певні зміни 08:58 1 липня: яке сьогодні свято, що не можна робити, іменини та прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up