“Закон Савченко” скасували

“Закон Савченко” скасували

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення».

Сталося це 18 травня. Верховна Рада України скасувала «Закон Савченко», за яким один день, проведений у слідчому ізоляторі, зараховувався як два дні ув'язнення. За внесення змін проголосували 227 народних обранців. Після вступу в дію «Закону Савченко» і до моменту його фактичного скасування у Вінницькій області перерахували термін 2603 ув'язненим. 316 вийшли на волю достроково.

Працівники правоохоронних органів зазначають, що чимало тих, хто звільнився достроково завдяки «Закону Савченко», сьогодні вже знову повернувся за ґрати.

У новій редакції викладено частину п'яту статті 72 «Правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення» Кримінального кодексу України.

Тепер попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими в частині першій цієї статті.

При призначенні покарань, не зазначених у частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Вказаний Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Алла КУБАЙЧУК, прокурор Калинівської місцевої прокуратури

Новини за темою Читайте також
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

11:30 Як зробити безкоштовне щеплення від дифтерії? 11:12 Козятинські волейболістки — бронзові призери області 10:29 В приймальній Петра Юрчишина обговорювали проблему «Білоцерківського» мосту 09:01 Лебедям мороз не страшний. Їм складніше переносити голод Від читача 17:23 Хочеш зробити успішний проект? Ми знаємо як! 08:49 Козятинчанка Людмила Базелюк пройшла перший етап тренувального табору шоу «Х-фактор» 08:13 Яку погоду прогнозують у вівторок,12 листопада? 17:14 Юнаки та дівчата змагалися з баскетболу. Хто переміг? 17:02 Біля козятинської сільради розтрощили огорожу 16:16 Куди не ходить громадський транспорт. Історичний район Козятина Інтендантське містечко stars 15:35 Президент Зеленський звільнив голову козятинської РДА Юрія Слабчука 15:12 Козятин у фото: калюжі, провалля та підгризені бобрами дерева 13:31 В Козятині обговорюватимуть спортивні питання малих міст України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up