Запровадження 5 G в Україні: що це таке та як технологія вплине на економіку

Запровадження 5 G в Україні: що це таке та як технологія вплине на економіку

Президент України Петро Порошенко 17 травня підписав указ "Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління". 

Згідно з цим указом встановлюється відповідний графік запровадження 5G. В Україні цей зв’язок хочуть запустити вже 2020 року. За словами президента, це нові можливості для людей, ІТ сектора, надходження до Держбюджету, нові інвестиції в Україну, нові можливості для сільської медицини, зокрема телемедицини, а також для "нової української школи", інтерактивного навчання та безпеки через систему "Безпечне місто (пише ТСН)

ТСН.ua розповідає, що таке технологія 5G, як вона впливає на економіку та які має негативні наслідки для людей.

Характеристика технології 5G


5G – це вже п’яте покоління мобільного зв’язку. Основною відмінністю від інших поколінь є швидкість передавання даних. Якщо на першому поколінні швидкість була лише 2 кбіт/с, то технологія 5G передбачає швидкість на рівні 1 гбіт/с, а інколи сягатиме і 20 гбіт/с.

П’яте покоління покликане зменшити час завантаження даних, а відповідно значно пришвидшити роботу майже всієї електроніки світу. Окрім цього, вона також буде витрачати менше електроенергії.

Швидкість передавання даних зменшить затримку відгуку будь-якого пристрою, а також збільшить загальну можливу кількість пристроїв, які можуть користуватися такою швидкістю на обмеженій території. Фактично, технологія 5G – це у 100 разів покращений варіант технології 4G, яка вже активно використовується країнами світу.

Про різницю п’ятого покоління та інших дивіться в інфографіці

Коли впроваджувались покоління мобільного зв’язку в Україні


1993 рік – перший телефонний дзвінок в Україні. Саме тоді в країні з’явився мобільний зв’язок. Тоді це була лише технологія 1G.

1996 рік – поява в Україні стандарту GSM, який символізував початок використання технології 2G.

2015 рік - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації провела тендери на продаж мобільним операторам частот для запровадження технологій 3G. Майже 20 років Україна не змінювала технологію мобільного зв’язку, чим відстала від країн світу в середньому на 10 років. 

2018 рік – запровадження в Україні технології 4G та продаж відповідних частот мобільним операторам. Затримка цього кроку, порівняно з іншими країнами світу, – близько п’яти років.

2020 рік – орієнтовний початок провадження технології 5G. Таким чином, Україна може наздогнати найбільш технологічні країни світу, які також планують початок повноцінного комерційного використання п’ятого покоління на цей рік. 

Вплив 5G на економіку


"За сучасними підрахунками, впровадження мережі 5G додає до зростання ВВП мінімум 2,5%. Якщо ми це зробимо в Україні, ми побачимо черговий крок вперед щодо підвищення якості нашого бізнесу, швидкості ухвалення рішень", - заявив у квітні 2019 року міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами низки міжнародних експертів, запровадження технологій 5G в усьому світі спричинить неабиякий розвиток економіки. Щорічні інвестиції в 5G оцінюються на рівні 200 мільярдів доларів. 

За допомогою новітньої технології можна буде значно автоматизувати та покращити робочий процес. Найбільшою вигодою від 5G користуватимуться безпілотні автомобілі, оскільки буде ліквідована затримка сигналу на великих швидкостях самого автомобіля. Також п’яте покоління дозволить у режимі реального часу керувати сільгосптехнікою та стежити за ґрунтом і посадженими культурами, уніфікувати інфраструктуру та створити "розумні" заводи або навіть цілі міста, покращити комунікаційні мережі, зокрема і транспортні. У медицині технологія 5G дозволить лікарям проводити віддалені операції за допомогою автоматизованих систем.

Загалом же, 5G сприятиме розвитку штучного інтелекту, який дозволить значно покращити та пришвидшити надання послуг, а також виробництво товарів в усьому світі.

Негативні наслідки впровадження 5G


Спектр частот, який використовує технологія 5G, досить близький до спектру пасивного дистанційного зондування, що використовують для прогнозування погоди та стеженням за Землею. Відповідно, технології 5G можуть створити перешкоди, що значно ускладнить їхню роботу.

Водночас, деякі дослідники говорять і про загрозу для людського здоров’я, зокрема через вплив радіації. Радіочастоти високої потужності можуть призвести до значного підвищення температури тіла людини, однак жодних серйозних досліджень щодо шкідливого впливу 5G на людину досі немає. 

Існує і ще одна проблема використання нової технології – шпигунство. Значна кількість обладнання 5G є китайського виробництва, а іноземні користувачі всерйоз побоюються шпигунства з боку цієї держави, а тому запроваджують обмеження на використання їхніх товарів. Найбільше про інформаційну загрозу з боку Китаю говорить президент США Дональд Трамп.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Підписуйтесь на канал у інстаграмі ria_kazatin_ria https://www.instagram.com/ria_kazatin_ria/

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
10:19 Зарплати, пенсії та пільгова іпотека. Що зміниться у жовтні 09:17 Зачаття Іоанна Предтечі та День Іраїди: дізнайтесь про традиції, прикмети та заборони 6 жовтня 08:22 «Забезпечимо наших хлопців одягом не з фланелевих пелюшок, а якості, на яку вони заслуговують» 19:50 Козятинський міський голова відповіла на актуальні питання, які стосуються перейменування вулиць Від читача 11:43 200 днів гуманітарної допомоги: як EPAM підтримує Україну 18:53 Сергій Бенедичук: «Моя нагорода — це борг перед усіма, хто робить вклад у велику перемогу» 17:25 Через надані ЦНАПом послуги бюджет Козятинської громади поповнився більш як на мільйон гривень 15:34 Коронавірус: за добу в нашій області занедужало близько 300 осіб. Чи буде карантин? 14:02 Працюватимуть психолог та тренер: «Слухай» у Козятині запускає перші офлайн -події. Розповідаємо де і коли 12:38 Бабине літо заходить в Україну: про погоду на найближчі дні 11:36 Куди звертатися, щоб оформити субсидію?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up