Спецтема: карантин

Засновник криптобіржі забрав з собою в могилу доступ до $ 190 млн

Засновник криптобіржі забрав з собою в могилу доступ до $ 190 млн

У світі криптовалюти, наповненому ризиками, вираз «співчуваю вашій втраті» починає грати новими фарбами. У випадку з канадської криптобіржою QuadrigaCX воно і зовсім звучить двозначно. (пише Капітал)
 

Засновник біржі, 30-річний Джеральд Коттен, несподівано помер в грудні 2018 року. Згідно зі свідченнями його вдови Дженіфер Робертсон від 31 січня, виявилося, що тільки Коттен мав одноосібний доступ до крипти, яка містилася на біржі в обсязі 190 мільйонів доларів на холодному гаманці.

Інакше кажучи, це були кошти клієнтів біржі на суму $ 190 млн доларів. І тепер ніхто не може отримати доступ до них, так як, здається, Коттон забрав паролі з собою в могилу

«Ноутбук, з якого Джеррі вів справи, зашифрований, і я не знаю ні пароля, ні ключа для його відновлення», - йдеться в письмовій заяві його вдови і адвоката Верховного суду Нової Шотландії. «Не дивлячись на багаторазові і старанні пошуки, ми ніде не змогли знайти їх».

У повідомленні, розміщеному на веб-сайті, біржа погодилася з тим, що ситуація склалася дуже складна. «Протягом останніх тижнів ми багато працювали над вирішенням наших проблем з ліквідністю, які включають спроби знайти і убезпечити значні обсяги криптовалюта, що зберігаються в холодних гаманцях. Вони необхідні для повернення клієнтам їх депозитів, - йдеться в заяві ради директорів компанії. - на жаль, ці зусилля поки не увінчалися успіхом »

Йдеться про 26 488,59834 BTC, 111 378,79082 BCH, 11 149,74262 BSV, 35 230,42779 BTG, 199 888,408 LTC і 429 966,0131 ETH.

Кріптобіржі часто піддаються атакам хакерів і Коттен зробив серйозні заходи, щоб зберегти кошти клієнтів. Він зберіг значну частину коштів, що знаходяться на біржі, в холодному гаманці. Це, на відміну від зберігання всієї криптовалюта в онлайновому гаманці біржі, сильно ускладнює хакерам життя, позбавляючи їх можливості вивести всі відразу. Така передбачливість похвальна, особливо при наявності резервної копії на випадок, якщо щось трапиться з єдиною людиною, яка має доступ до зазначеного холодного гаманцю. Коттен про це не подумав.

У свідченнях під присягою відзначається, що за станом на 31 січня на біржі було зареєстровано 115 000 користувачів. Загальна сума зобов'язань перед постраждалими користувачами становить приблизно 250 мільйонів доларів США за станом на 17 грудня 2018 року.

Як і очікувалося, клієнти QuadrigaCX не дуже добре відреагували на новини про смерть Котто і неможливості отримати доступ до своїх коштів. На подфоруму Reddit, де обговорюється ситуація, що склалася, користувачі не виключають, що Коттен фальсифікував свою смерть і провернув цю аферу, щоб привласнити собі чужі кошти. Багато хто готовий йти до суду. Тоді як інші клієнти біржі, схоже, змирилися з тим, що їх криптовалюта зникла.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up