«Жежелівський каолін» — об’єкт підвищеної небезпеки, а не зона для прогулянок

«Жежелівський каолін» — об’єкт підвищеної небезпеки, а не зона для прогулянок
  • У Вінницькій області є декілька підприємств, які працюють у каоліновій галузі. Одне з них – ТОВ «Жежелівський каолін», що входить у групу SOKA. Це підприємство працює у с. Жежелів Козятинського району Вінницької області з 2005 року. ТОВ «Жежелівський каолін» здійснює видобуток, переробку (подрібнення) та відвантаження каоліну, має всі необхідні для цього дозволи та ліцензії. 

Каолін – це біла глина, яка складається з мінерала каолініта та кварцевого піску. Каолін належить до найпростіших алюмосилікатів, його формула -  Al2O3·2SiO2·2H2O. Каолін нетоксичний, не вибухонебезпечний.  Це інертна речовина, яка не здійснює шкідливого впливу на навколишнє середовище. Загалом діапазон використання каолінів дуже широкий: керамічне, паперове виробництво та інші галузі.

У травні 2020 року ТОВ «Жежелівський каолін» уже розпочало сезонні роботи у Жежелівському кар’єрі. Територія Жежелівського кар’єру є приватною власністю компанії ТОВ «Жежелівський каолін» та об’єктом підвищеної небезпеки. Вхід на територію Жежелівського кар’єру стороннім особам суворо заборонений.

Територія Жежелівського кар’єру перебуває під охороною підрозділів поліції охорони, з якими укладена угода на охорону об’єкта. Порушення цих вимог сторонніми особами отримає відповідну кваліфікацію правоохоронних органів та призведе до відповідного покарання згідно з чинним законодавством України.


Видобування каоліну здійснюється способом відкритих гірничих робіт, за допомогою експлуатації машин і механізмів підвищеної небезпеки. Роботами у кар’єрі керує та фронт робіт екскаватора, бульдозера, вантажних автомобілів визначає група досвідчених і спеціально підготованих фахівців, які, окрім професійного навчання, кожні три роки проходять підготовку з питань охорони праці. Гірничий майстер на ТОВ «Жежелівський каолін» керує тим, щоб висота уступів та транспортні берми (шляхи для проїзду технологічного автотранспорту) були облаштовані відповідно до вимог ведення відкритих гірничих робіт на кар’єрах. Перед виходом у кар’єр та початком сезонних робіт з видобування гірничий майстер оцінює стан бортів, робочих площадок, рівень та об’єм води,  встановлює насоси для відкачки води, проводить інструктаж з техніки безпеки. 


Останнім часом, у квітні-травні 2020 року спостерігався небачений раніше сплеск інтересу до діяльності каолінового кар’єру у с.Жежелів. Жителів навколишніх міст і сіл привабила краса ґрунтових вод, які набувають блакитного забарвлення завдяки оптичному явищу рефракції (викривлення сонячних променів під час їх проходження через неоднорідне середовище, наприклад, ґрунтові води на ложі з білої глини). Однак, наголошуємо: відвідання кар’єрів як об’єктів підвищеної небезпеки є суворо забороненим! У чому полягає небезпека? Можливі зсуви уступів, особливо після великої кількості опадів, обвали, які можуть завалити одну людину або групу людей, або автомобіль повністю, оскільки водій не знає, де можна їздити, а де не можна у кар’єрі;
Можливий ефект «сипучих або хитких пісків», коли піски або глина перенасичені повітрям або водою та здатні внаслідок цього засмоктувати в разі попадання у них предмети, тварин або людей; із мокрої глини неможливо самостійно витягнути ноги, глина, каолін – дуже пластичні і обволікують все, що туди потрапляє, навіть тонкий шар глини може бути небезпечним. 
Дно кар’єра складається  з каолінів, після дощу каолін стає слизьким, є небезпека посковзнутися і впасти, травмуватися. 
Просимо всіх жителів с. Жежелів та інших населених пунктів Вінницької, Житомирської області та всієї України не відвідувати кар’єр самостійно або з членами родини чи з друзями, не приводити нікого у кар’єр для прогулянки, з метою відпочинку, туризму або заради селфі для розміщення у соціальних мережах. Сподіваємося на розуміння та здоровий глузд місцевих жителів, адже безпека є головним пріоритетом будь-якої діяльності. 

ТОВ «Жежелівський каолін»

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:05 Цілого дня зі світлом не буде: виміри погодинного навантаження електроенергії відтермінували 17:00 «Є люди, які щодня приходять сюди і працюють». Репортаж із «Пункту незламності» 16:20 Маленькі жителі Козятинської громади, що народились в грудні, отримають набори французької косметики photo_camera 15:16 81 рік тому їх стратили через повішання: у Козятині вшанували пам'ять Івана Сєрбіна та Григорія Кондрацького Від читача 11:58 Онлайн-презентація«Як відкрити продовольчий банк у своєму місті» 13:12 «Хто починав поглядати у бік весняних курток — поспішив». Лютий розпочнеться зі снігу та рвучкого вітру 12:21 Спілкування з воїном: у ліцей №1 відбулася зустріч з учасником бойових дій України Віктором Рибінським photo_camera 11:00 Програма з обміну лампочок — чи працює це в Козятині 10:06 Години змінять: в обленерго повідомили новий графік відключень, який буде діяти з 1 по 10 лютого 09:35 Виліз на вагон з зерном: у Козятині на залізниці підлітка вдарило струмом 08:45 Йде на поправку: Емілія Войтюк старається ходити, хоча декілька місяців не могла стояти самостійно play_circle_filled 07:50 Актуальний графік: які погодинні відключення світла діятимуть в області сьогодні, 31 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up