«Жежелівський каолін» — об’єкт підвищеної небезпеки, а не зона для прогулянок

«Жежелівський каолін» — об’єкт підвищеної небезпеки, а не зона для прогулянок
  • У Вінницькій області є декілька підприємств, які працюють у каоліновій галузі. Одне з них – ТОВ «Жежелівський каолін», що входить у групу SOKA. Це підприємство працює у с. Жежелів Козятинського району Вінницької області з 2005 року. ТОВ «Жежелівський каолін» здійснює видобуток, переробку (подрібнення) та відвантаження каоліну, має всі необхідні для цього дозволи та ліцензії. 

Каолін – це біла глина, яка складається з мінерала каолініта та кварцевого піску. Каолін належить до найпростіших алюмосилікатів, його формула -  Al2O3·2SiO2·2H2O. Каолін нетоксичний, не вибухонебезпечний.  Це інертна речовина, яка не здійснює шкідливого впливу на навколишнє середовище. Загалом діапазон використання каолінів дуже широкий: керамічне, паперове виробництво та інші галузі.

У травні 2020 року ТОВ «Жежелівський каолін» уже розпочало сезонні роботи у Жежелівському кар’єрі. Територія Жежелівського кар’єру є приватною власністю компанії ТОВ «Жежелівський каолін» та об’єктом підвищеної небезпеки. Вхід на територію Жежелівського кар’єру стороннім особам суворо заборонений.

Територія Жежелівського кар’єру перебуває під охороною підрозділів поліції охорони, з якими укладена угода на охорону об’єкта. Порушення цих вимог сторонніми особами отримає відповідну кваліфікацію правоохоронних органів та призведе до відповідного покарання згідно з чинним законодавством України.


Видобування каоліну здійснюється способом відкритих гірничих робіт, за допомогою експлуатації машин і механізмів підвищеної небезпеки. Роботами у кар’єрі керує та фронт робіт екскаватора, бульдозера, вантажних автомобілів визначає група досвідчених і спеціально підготованих фахівців, які, окрім професійного навчання, кожні три роки проходять підготовку з питань охорони праці. Гірничий майстер на ТОВ «Жежелівський каолін» керує тим, щоб висота уступів та транспортні берми (шляхи для проїзду технологічного автотранспорту) були облаштовані відповідно до вимог ведення відкритих гірничих робіт на кар’єрах. Перед виходом у кар’єр та початком сезонних робіт з видобування гірничий майстер оцінює стан бортів, робочих площадок, рівень та об’єм води,  встановлює насоси для відкачки води, проводить інструктаж з техніки безпеки. 


Останнім часом, у квітні-травні 2020 року спостерігався небачений раніше сплеск інтересу до діяльності каолінового кар’єру у с.Жежелів. Жителів навколишніх міст і сіл привабила краса ґрунтових вод, які набувають блакитного забарвлення завдяки оптичному явищу рефракції (викривлення сонячних променів під час їх проходження через неоднорідне середовище, наприклад, ґрунтові води на ложі з білої глини). Однак, наголошуємо: відвідання кар’єрів як об’єктів підвищеної небезпеки є суворо забороненим! У чому полягає небезпека? Можливі зсуви уступів, особливо після великої кількості опадів, обвали, які можуть завалити одну людину або групу людей, або автомобіль повністю, оскільки водій не знає, де можна їздити, а де не можна у кар’єрі;
Можливий ефект «сипучих або хитких пісків», коли піски або глина перенасичені повітрям або водою та здатні внаслідок цього засмоктувати в разі попадання у них предмети, тварин або людей; із мокрої глини неможливо самостійно витягнути ноги, глина, каолін – дуже пластичні і обволікують все, що туди потрапляє, навіть тонкий шар глини може бути небезпечним. 
Дно кар’єра складається  з каолінів, після дощу каолін стає слизьким, є небезпека посковзнутися і впасти, травмуватися. 
Просимо всіх жителів с. Жежелів та інших населених пунктів Вінницької, Житомирської області та всієї України не відвідувати кар’єр самостійно або з членами родини чи з друзями, не приводити нікого у кар’єр для прогулянки, з метою відпочинку, туризму або заради селфі для розміщення у соціальних мережах. Сподіваємося на розуміння та здоровий глузд місцевих жителів, адже безпека є головним пріоритетом будь-якої діяльності. 

ТОВ «Жежелівський каолін»

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:19 ЗСУ знищили 200 окупантів, 12 танків та гелікоптер. Генштаб назвав втрати РФ за добу play_circle_filled 17:10 У Самгородоцькій ТГ перевіряли чи готові школи до початку навчального року photo_camera 16:00 Їли пироги, слухали пісні та збирали гроші на ЗСУ: як село Козятин відзначило свої іменини photo_camera 15:24 Гордість: четверо випускників козятинської першої школи отримали по 200 балів з НМТ Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 14:00 Частина Козятина сьогодні без світла. Які вулиці знеструмили і чому? 13:02 Де отримувати інформацію про повітряну тривогу 12:18 Козятинська молодь відвідала з волонтерською місією поважну жительку Козятина Олександру Грушко 11:15 На Вінниччині дощ і вітер наламали дров. Постраждав і наш район 10:54 Колос з Махнівки на змаганнях в Романівці стали володарями срібних медалей photo_camera 09:40 Освітні технології: козятинські педагоги вчилися користуватися застосунком E-journal 08:30 Козятинчани освячували спасівські кошики та молилися Господу за захисників України photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up