Жінки все ж будуть змушені ставати на військовий облік, але не всі

Жінки все ж будуть змушені ставати на військовий облік, але не всі
  • Набув чинності закон про добровільний військовий облік жінок, який встановлює обов'язковий військовий облік для тих громадянок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність.
  • Але все одно в багатьох виникають питання чи навіть побоювання щодо нього.
  • У матеріалі розказуємо про те, навіщо цей закон, що саме він змінює і кого він буде стосуватися.

Жінки все ж будуть змушені ставати на військовий облік. Але не всі. Як пояснюють в Центрі спільних дій, це стосується лише тих жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Відповідний закон набув чинності після офіційного оприлюднення у вівторок, 25 жовтня.

Чи змінило щось кардинально це рішення?

Ні. Військовий облік в мирний час та призов у воєнний можливий для жінок ще з 1992 року, а в 1994 році уряд затвердив перелік спеціальностей, за якими жінок могли взяти на військовий облік. Цей перелік був незмінним аж 27 років. 

У жовтні 2021-го Міноборони оприлюднило новий перелік спеціальностей, який одразу ж викликав гостру критику. Перелік охопив понад 100 спеціальностей, серед яких опинились навіть музикантки та маркетологині. У відповідь на цю критику міністерство скоротило перелік до 14 груп спеціальностей та 7 груп професій.

А що зараз?

За новим законом всі жінки, які мають медичні або фармацевтичні спеціальності і придатні до служби за віком та станом здоров’я, мають обов’язково стати на військовий облік. Це медсестри, лікарки, стоматологині, ветеринарки, фізіотерапевтки, фармацевтки тощо.

Жінки, які мають інші спеціальності з переліку Міноборони, можуть стати на військовий облік за власним бажанням.

Навіщо цей закон?

Він пояснює, які жінки повинні стати на облік і в перспективі можуть бути призвані на службу.

Скорочення обов’язкових для обліку спеціальностей знімає соціальну напругу, зменшує навантаження на центри комплектації і при цьому спрощує їхню роботу з мобілізації.

Чи хочуть цього жінки?

Близько 50 тисяч жінок вже працюють у різних військових структурах. З них 38 тисяч служать на військових спеціальностях, а п'ять тисяч перебувають на передовій.

До повномасштабного вторгнення українська армія до 25% складалася із жінок. Це один із найвищих показників у світі. Сьогодні жінки нарівні з чоловіками виборюють перемогу України. А новий закон додає ясності суспільству і показує армії на кого ще можна розраховувати.

А ви стоїте на військовому обліку та чи плануєте це зробити? Пишіть ваші думки у коментарях.

Довідка

Розширений перелік жіночих професії, які мали встати на військовий облік, опублікували 17 грудня у наказі Міністерства оборони. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.

Уже у кітні 2022 року цей перелік скоротили. Вказали 14 спеціальностей та сім професій. Раніше цих професій було більше сотні.

За цим новим переліком професій, які споріднені з військово-обліковими, згідно з наказом Міноборони №313, з 1 жовтня Головнокомандувач ЗСУ зобов’язаний взяти на військовий облік жінок.

 

Читайте також:

В управлінні соцполітики пояснили порядок компенсації витрат за прихисток переселенців

Призерку турніру «Ігри воїнів» Ярославу Мазур відзначили за досягнення на міжнародних змаганнях

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

keyboard_arrow_up