Жорсткий закон для курців: сигарети зникнуть з вітрин? (Опитування)

Жорсткий закон для курців: сигарети зникнуть з вітрин? (Опитування)
  • У Верховну Раду внесли законопроект, через який  сигарети в Україні можуть зникнути з вітрин – депутати хочуть прибрати пачки з прилавків.
  • Зміни торкнуться не тільки продажу, а й дизайну пачки сигарет

Завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України Костянтин Красовський розповів, що всі рекламні плакати і торгові марки можуть зникнути:

“Як це виглядатиме. Стоїть кіоск з написом “тютюн”. Жодних торговельних марок, рекламних плакатів. Людина може підійти і конкретно запитати: “Такі-то сигарети є?”. Все буде заховане під прилавками. Ніхто нічого не зможе розглянути”.

Зміни торкнуться і дизайну пачки сигарет. На ній більше не буде картинок і яскравих написів. Все буде зроблено одним шрифтом. До речі, всі упаковки будуть в коричнево-зелених кольорах, також на них будуть зображені хвороби, які викликає куріння.

Стало відомо, що МОЗ має підготувати 14 варіантів тексту та фотографій, які будуть змінюватися на упаковках щорічно.

Нововведення торкнуться і покупки електронних сигарет. Якщо зараз їх може придбати навіть школяр, то в разі якщо закон приймуть, купити пристрій зможуть тільки ті, хто досяг 21 року. Курити у громадських місцях теж буде заборонено, хоча офіційно ця заборона є і зараз.

Про шкоду куріння та як насправді воно вбиває людину, дивіться у відео

Опитування

Чи спонукатиме вас такий законопроект кинути палити?

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up