Зимовий час в Україні: коли переводять годинник? Вже пора готуватися

Зимовий час в Україні: коли переводять годинник? Вже пора готуватися
 • У ніч на неділю, 28 жовтня 2017 року Україна перейде на зимовий час - о четвертій годині ранку стрілки годинника будуть переведені на годину назад.
 • В результаті переходу ми будемо на годину більше спати та на вулиці світлішати буде раніше на годину.
 • Які поради дають медики?

 

“Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад”, – йдеться у Постанові Кабміну.

“Літній” і “зимовий” порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії упродовж доби. У СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався з 1981 року.

Нині понад 110 країн світу переходять на “літній” і “зимовий” час. Єврокомісія пропонує припинити практику переходу на “літній” та “зимовий” час у країнах-членах ЄС починаючи з 2019 року. Міністерство економічного розвитку України має намір звернутися до Кабінету міністрів України з пропозицією внести до порядку обчислення часу на території України зміни, аналогічно Європі.

Варто зазначити, у 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на “зимовий” час в Україні, але під тиском громадськості ухвалена постанова була скасована.

Вже потрібно готуватися до переходу. Основні поради

Переведення годинника може негативно вплинути на наш організм. Так, окрім проблем зі сном, перехід на зимовий час призводить до зростання втоми, зниження імунітету, концентрації уваги, поганого настрою, загострення хронічних захворювань тощо.

Лікарі наголошують, що пережити період адаптації доволі просто та дають наступні поради:

 • Готуйтеся до переходу на зимовий час заздалегідь.
 • Почніть лягати спати трохи пізніше. Спочатку – на 15 хвилин, а потім кожні два дні “піднімайте” графік ще на 15 хвилин. Це допоможе поступово зміщувати ваші ритми сну і синхронізувати їх зі зміною часу.
 • Займайтеся спортом Активний спосіб життя сприяє створенню в організмі захисного фону проти стресів і покращує механізми адаптації. Вправи в залі, біг чи звичні прогулянки на свіжому повітрі спростять перехід організму на зимовий час. Якщо вам не спиться, спробуйте просто полежати і помріяти із заплющеними очима.
 • Позитивно на ваш сон вплинуть трав’яні чаї або склянка теплого молока з медом. Відмовтеся від кави та алкоголю.
 • За день або два до переведення годинників обмежте споживання цих напоїв. Це допоможе легше змістити графік сну. До кінця робочого дня, коли біологічний годинник вже налаштований на відпочинок, а на вулиці стемніло, вам доведеться затриматися на роботі на цілу годину довше, ніж зазвичай.
 • Постарайтеся залишити приємну легку частину роботи на вечір, а не мучити організм важким розумовою аналітичною працею.
 • Постарайтеся чимось себе потішити в ці осінні дні.
 • Дозвольте вашому організму виробляти ендорфіни, гормони щастя. Це хороший привід згадати, що ви любите, і “побалувати” себе коханого. 

Ольга БОБРУСЬ

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
 • RIA-Козятин

  Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up