Джерело біля Вернигородка за "шубиним" ставом"

Джерело біля Вернигородка за "шубиним" ставом"

Олександр Голодняк, якому майже 80 років, спадковий церковний майстер від батька та діда. Нині він опікується будівництвом каплички в урочищі "Грім", на берегах Гуйви. Про це ми повідомляли у серпні минулого року.

— Після перенесеної операції на очах, я частково відновив зір, — розповів він газеті "RIA-Козятин". — Мені двічі снився один і той же сон. Ніби біля невеликого болота, на схилі пагорба, де навколо молодий сосновий ліс, я ставлю невелику луб’янку над джерелом.

За його словами, одного разу він розповів про цей сон незнайомому чоловіку, який направив у Вернигородок, за "шубин став". Коли син привіз пана Олександра туди, то сон став ніби реальністю.

— Джерело я огородив, а на дверцятах написав: "Ти людина?", щоб його не руйнували, — розповідає Олександр. — Згодом вернигородчани назвали джерело "Божим" та попросили збудувати капличку навколо нього.

Зі слів Олександра, йому допомагають різні люди, з різних конфесій, адже вода, як і Бог, об’єднує.

На стіні запланованої каплички напис: "Боже, Україну бережи".

Ми побували в урочищі "грім", скуштували води з джерела. Вода дійсно смачна та збадьорює. З особистого прикладу скажу, що вона хоча і холодна, проте горло від неї не болить. Та й сама природа навколо зцілює. Сюди хочеться приїхати знову.

На території джерела тривають роботи, є паркан, вимощена з плитки стежка.

Вода, як віра, хто вірить — для тих вона цілюща, хто ні — для тих просто корисна та смачна.

Віталій Креденцер

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up