Джерело біля Вернигородка за "шубиним" ставом"

Джерело біля Вернигородка за "шубиним" ставом"

Олександр Голодняк, якому майже 80 років, спадковий церковний майстер від батька та діда. Нині він опікується будівництвом каплички в урочищі "Грім", на берегах Гуйви. Про це ми повідомляли у серпні минулого року.

— Після перенесеної операції на очах, я частково відновив зір, — розповів він газеті "RIA-Козятин". — Мені двічі снився один і той же сон. Ніби біля невеликого болота, на схилі пагорба, де навколо молодий сосновий ліс, я ставлю невелику луб’янку над джерелом.

За його словами, одного разу він розповів про цей сон незнайомому чоловіку, який направив у Вернигородок, за "шубин став". Коли син привіз пана Олександра туди, то сон став ніби реальністю.

— Джерело я огородив, а на дверцятах написав: "Ти людина?", щоб його не руйнували, — розповідає Олександр. — Згодом вернигородчани назвали джерело "Божим" та попросили збудувати капличку навколо нього.

Зі слів Олександра, йому допомагають різні люди, з різних конфесій, адже вода, як і Бог, об’єднує.

На стіні запланованої каплички напис: "Боже, Україну бережи".

Ми побували в урочищі "грім", скуштували води з джерела. Вода дійсно смачна та збадьорює. З особистого прикладу скажу, що вона хоча і холодна, проте горло від неї не болить. Та й сама природа навколо зцілює. Сюди хочеться приїхати знову.

На території джерела тривають роботи, є паркан, вимощена з плитки стежка.

Вода, як віра, хто вірить — для тих вона цілюща, хто ні — для тих просто корисна та смачна.

Віталій Креденцер

 

Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
У Махнівці будують майданчик зі штучним покриттям для ігрових видів спорту У Махнівці будують майданчик зі штучним покриттям для ігрових видів спорту
Козятин в Instagram. Top-6 кращих фото за 19 травня - 25 травня Козятин в Instagram. Top-6 кращих фото за 19 травня - 25 травня Наприкінці ХІХ століття у місті звели перший православний храм. Що зі святинею сьогодні Наприкінці ХІХ століття у місті звели перший православний храм. Що зі святинею сьогодні Усі на футбол. Підтримаймо козятинську команду Усі на футбол. Підтримаймо козятинську команду Сьогодні буде похмуро та очікується дощ Сьогодні буде похмуро та очікується дощ
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up