Тільки дурні упираються у визнанні власних помилок

З редакційної пошти

Українська народна освіта переживає процес перезавантаження. Вводяться нові освітні стандарти, оновлюються навчальні програми, підручники. До 2019 року вчителі та діти мають працювати за двома стандартами: чинним та новим Державним. Кожний навчальний рік є певним етапом, як у справі розбудови національної освіти, так і у професійній долі кожного вчителя.

На жаль, особливості виховання та навчання в сучасних умовах першими відчувають інколи батьки та учні, ніж дирекція школи. Наприклад, у Махнівці батьки стали ініціаторами перших зборів у цьому році у зв'язку з незадоволенням навчальним процесом у школі. Про це говорилось у засобах масової інформації та факт виникнення конфлікту підтвердили начальник районного управління освіти та директор школи.

Але в одній з комунальних газет Козятинщини директор фіговим листом почав покривати свою безвідповідальність перед батьками, дітьми, педколективом, громадою за стан навчально-виховного процесу. А істину замінює облудними словами. Не потрібно йому шукати винних у тому, що громада дізналась про батьківське незадоволення навчальним процесом. Хочу нагадати директору школи, що він безпосередньо несе персональну відповідальність за організацію та якість навчально виховного процесу.

Педагоги знають особливості розвитку дітей 5-6 класів. Це перехідний вік — найскладніший. Якщо випустити з поля зору учнів цього віку, велика ймовірність незасвоєння шкільної програми у наступних класах.

Ніхто не заперечує, що частиною роботи керівника навчального закладу є співпраця з керівниками господарств.

Але директору не потрібно так ревниво виконувати цей пункт посадової інструкції та виставляти вище. Традиційно у директорів та педагогічного колективу Махнівської школи десятиліттями підтримуються дружні та теплі відносини з організаціями та установами територіальної громади та не тільки… Маємо розуміти, що колір стін та ціни гардин, кількість папочок та папірців — не є оцінкою навчально-виховного процесу школи та діяльності директора школи. Головне — зміст та рівень викладання, виховання дітей, викладання та засвоєння програм на рівні сучасних освітніх стандартів.

Працівникам районного управління освіти хочеться сказати, що вони дуже поспішили прозвітувати перед громадою району про вжиті заходи. Зроблене наспіх — рідко буває добре. Від відповіді пахне бузком. Та підхід до вирішення цієї проблеми схоластичний (відсутність глибоких знань, серйозної думки про існуючі проблеми, марнослів'я). Не вподобляйтесь та не будьте послідовниками вчення Хоми Аквінського. Це смердить нафталіном!

Директору школи потрібно припинити полювання за відьмами, шукати крайніх. Краще — взятися за навчально-виховний процес у школі.

Виправдовування на шпальтах провладних газет про конфлікт у школі викликають сміх і смуток.

Р.S. Виникає ще одне запитання: чи не є корупційними діями перебування на посаді завуча школи? Вона безпосередньо перший заступник у свого чоловіка!

 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
13:15 Нині на кладовищі штучних квітів майже немає. Що буде після Провід – побачимо photo_camera 12:25 Де не буде світла впродовж тижня (графік на 10–16 травня) 12:17 Будьте обережними! На Вінниччині прогнозують сильні пориви вітру 11:30 Довгобуд, якому майже тридцять років photo_camera Від читача 14:48 26 квітня стартує Всеукраїнський челендж зі здорового харчування для шкіл 10:21 Втратили життя ще двоє козятинчан: статистика коронавірусу на 7 травня 2021 року 09:19 Випадків захворювання на COVID-19 знову побільшало. 08:07 Похмуро. Чи буде сьогодні дощ у Козятині? 22:04 Фонд козятинського музею поповнився черкаськими писанками 16:23 «Треба шукати гроші, бо не буде пластичної операції». Тетяна Цимбарович благає про допомогу 15:36 На Вінниччині центр крові має критичну потребу в крові 13:32 На Козятинщині +14 нових інфікованих: про коронавірус в Україні та області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up