Журналісти констатують: польська влада не з Україною

Польський і український націоналізм схожі, що і призводить до «охолодження» у відносинах двох країн

Про це пише автор Gazeta Wyborcza Павло Вронський, відштовхуючись від нещодавнього інтерв'ю лідера провладної партії «Право і Справедливість» (ПіС) Ярослава Качинського, передає Politeka.

Качинського, як і багатьох інших представників ПіС, турбує розбіжність у поглядах між країнами на загальну історію, зокрема, ставлення до таких постатей, як Степан Бандера і Роман Шухевич.

«До цих пір неясно, Україна піде в напрямку, який для Польщі є неприйнятним, тобто підтримки своєї історичної легітимності на традиціях УПА, на традиціях організації, яка здійснила жахливі злочини проти поляків, або відмовиться від цього шляху», - згадує слова лідера консервативної польської партії Вронський.

На його думку, фактично Качинський «поставив під сумнів лінію Гедройца, яка наказувала підтримувати суверенітет народів на пострадянському просторі і вибрав« тверду захист польського інтересу »в Україні».

Автор матеріалу вважає, що політика Качинського і України в трактуванні історії дещо схожі.

«Націоналістичний сприйняття історії своєї держави - безгрішною радянської жертви - стикається з польським націоналізмом, який наказує, що в ім'я поваги польської крові влада нашої держави повинна вимагати від України визнання гріхів і покаяння», - зазначив Вронський.

Також він констатував, що сам Качинський змінив відносин до України, коли це питання в Польщі перестав бути «модним», хоча раніше він їздив на Майдан і кричав там «Слава Україні! Героям слава!".

«Коли він зорієнтувався, що більшість його електорату не підтримує Україну, а відчуває до неї історичний ресентімент, зробив ставку на жорстку політику щодо Києва», - зазначив Вронський, додавши, що в Варшаві вже усвідомлюють втрату статусу адвоката України в Європі на тлі більш частих контактів Києва з Францією і Німеччиною.

 

0
0
0
0
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
У вівторок зустріч з Миколою Катеринчуком! У вівторок зустріч з Миколою Катеринчуком!
Рейдерський напад на село Миколаївка Козятинського району Рейдерський напад на село Миколаївка Козятинського району Під прицілом фотокамери Під прицілом фотокамери Ветерани  Валентин Драмарецький  та його бойові товариші Ветерани Валентин Драмарецький та його бойові товариші У Вінниці рибалка провалився під лід У Вінниці рибалка провалився під лід
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up