Звідки рейтинг у Анатолія Гриценка

Звідки рейтинг у Анатолія Гриценка

Продовження інтерв’ю з лідером ПП “Громадянська позиція”

— Ви бували на передовій?

— На передовій воюють. Поїздки депутатів не повинні відволікати військових від їх роботи. Це перше. Друге - мені дзвонили військові командири і говорили: пане міністре, я б вас прийняв, але прийшла команда, якщо в моїй частині з'явиться Гриценко, якщо навіть я продовжу з вами спілкуватися, то у мене будуть проблеми. Це прояв тих самих поганих політичних ревнощів, спочатку від Турчинова, потім від Порошенка. Я не хочу підставляти людей. І мені шкода цих політиків-ідіотів, які заганяють державні справи під плінтус через особисті комплекси. Я все одно знаходив можливість поспілкуватися з офіцерами, дати їм раду, підтримати. І зараз знаходжу.

Крім Мінських і Нормандських переговорів існує ще й такий, де напрацьовуються рішення. Вони лягають на стіл Меркель, Макрона, Путіна, Порошенка і Трампа.

Давайте краще про інше поговоримо. Країна втомилася, ми всі хочемо повернутися до повноцінного мирного життя. Маючи знання і досвід в сфері безпеки і дипломатії, зараз більше працюю над пошуком мирного вирішення. У рамках міжнародної групи ми підготували пакет рішень, які дозволять нам повернути окуповані території на гідних умовах.
— Звідки взявся цей формат? І як ви туди потрапили?

— Це закрита робоча група України, Росії, Франції, Німеччини та США. Періодично збирається в Європі. Крім офіційних переговорів між Волкером і Сурковим, Мінських і Нормандських переговорів існує ще й такий, де напрацьовуються рішення, які лягають на стіл Меркель, Макрона, Путіна, Порошенка і Трампа.
У цій групі задіяні політики і військові, колишні і діючі, з досвідом роботи на посадах рівня міністрів закордонних справ, міністрів оборони, послів. Прізвищ назвати не можу.
— Що вже у лідерів на столі?

— Ми запропонували поетапну стратегію розгортання миротворців; деталізуємо, які країни повинні туди входити, їх повноваження. Місія чисельністю 30-40 тисяч військових, 5-6 тисяч цивільних. Виконання плану займе від трьох до 5 років.

Місцеві вибори, про які частіше говорять - це заключний етап. Перед тим є більш складні. Найперше завдання - перекрити кордон, який нами нині не контролюється. Повинно бути проведено розмінування, виведений рубль і заведена гривня, як основна валюта. Розформувати два армійські корпуси і фейковий державні структури. Потрібно створити умови, в т. ч. майново-юридичні, для повернення біженців-переселенців. Відновити системи життєзабезпечення, громадський порядок.
Ці напрацювання можуть бути задіяні тільки після завершення президентських виборів в Україні.

— Чому?
— У нинішньої влади залишилося менше року. Потрібно мати повноваження, щоб зробити свою частину роботи. Крім того, влада повинна бути договороспроможною, тримати слово. З нинішньою владою про довгострокові плани розмовляти вже не хочуть.

— Які зобов'язання повинна виконати Україна?

— Мова не йде про зобов'язання, а про конкретні кроки. Включаючи амністію. Треба буде виокремити тих, хто здійснював тяжкі злочини і тих, хто пасивно пішов на поводу. Вони отримають прощення, а «мотороли» або виїдуть в Росію, або підуть під суд.

— Це чудовий план, за винятком позиції Росії. Хіба Путін зацікавлений на українських умовах повертати Донбас?

— По-перше, в будь-яких форматах ми повинні відстоювати свої національні інтереси. По-друге, відновлення справедливості вигідне для всього світу. Путін створює проблеми в Сирії і Великобританії, генерує дестабілізацію по всьому світу. Зараз санкцій удар по Росії дійшов до найближчих олігархів з оточення Путіна. Важливо, щоб наша влада концентрувалася на державних цілях і користувалася довірою всередині країни і зовні - тоді наш голос почують і вороги, і партнери...

— Кажуть, що вас на виборах можуть підтримати з США?
— Ще кажуть, що я проект Америки, Сороса, Пінчука, Льовочкіна, Фірташа, Кремля, Злочевського, Косюка... Скоро вся країна і весь світ будуть за моєю спиною, ось класно?! Якщо серйозно, то я ніколи і нікому не давав обіцянок, які суперечили б інтересам нашої країни.
— Так, ви контактуєте з американським посольством?

— Контактую. І з європейськими посольствами. І з азіатськими контактую...

Якщо Коломойський знайде 165 млрд, то нехай приходить і купує ПриватБанк.

— Якщо ніхто вас не підтримує, як ви стверджуєте. Де ви візьмете гроші на вибори? Політтехнологи називають суми від 6 млн доларів.

— Кампанія ще не почалася. Так, вибори - потужна і дорога машина. Ефіри й реклама платні. Вирішую завдання знайти людей, які допоможуть з фінансуванням без виставлення умов. Приємно здивований: кількість таких людей зростає і вони самі виходять на зв'язок. Вимагають не преференцій - щоб країна і влада стали нормальними, в цьому наші позиції збігаються.

Зараз ми розробляємо виборну стратегію і тільки потім вийдемо на бюджет. Читачів LIGA.net, мабуть, більше турбує питання, візьму я на себе зобов'язання, які змусять мене робити речі всупереч моїм словам. Ні. Я не візьму на себе жодного подібного зобов'язання.
— Хто буде фінансувати кампанію?

— Усі, хто дасть кошти, їх прізвища можна буде побачити в звіті онлайн. Зараз жорсткі правила. Поки, я можу сказати тільки, що це будуть представники середнього і "середнього +" бізнесу, які мають чесні доходи і є патріотами. Ці люди зацікавлені в рівних умовах для підприємців.
— Ви можете назвати хоча б порядок цифр?

— Розрахунків немає. Але ця сума буде на порядок менша, ніж у Порошенка або Тимошенко.
— У вас в партії є молоді активісти, які готові енергійно працювати, компенсуючи зменшений бюджет, ніж у конкурентів?
— Я б прямо не ототожнював вік з активністю. Мені траплялися зневірені фаталісти, яким було 20. Є люди, яким 30 і вони вже хочуть спокійного життя. У нашій партії є молоді люди і ви їх побачите під час виборчої кампанії.

— Фірсов?
— Не тільки він і його молода команда, яка тепер у складі "Громадянської позиції". Ви про це питаєте, тому що не бачите їх на центральних каналах, а вони працюють на місцевому рівні. До нашої команди приєдналися Руслан Калінін, Кирило Недря, Денис Каплунов, Олексій Митасов, Денис Казанський, Соломія Бобровська, яка була заступником керівника Одеської ОДА в команді Саакашвілі. У нашій партії активно працює молодь вже багато років - Сергій Чуріков, Олексій Коба, Василь Перепелиця, Вікторія Носихіна та багато-багато інших цікавих хлопців. Наша партія відкрита для всіх, хто не зводить вибір до системи координат Порошенко-Тимошенко.

Я не виключаю, що президент стукне по столу і скаже: йдемо на дострокові вибори. Тому пропоную йти з нами разом представникам ДемАльянсу, Сили Людей, інших партій та рухів, які поки не наростили політичних м'язів. Ми хочемо включити для них соціальні ліфти. Я маю на увазі вибори на всіх рівнях.
- Давайте уявимо, що ви обраний президент. Що буде з "Роттердам +"? Як ви будете будувати відносини з найбагатшою людиною країни?

- Олігархів в Україні не буде. Великий бізнес буде, але він не буде лізти у владу і впливати на державні рішення. Цю стежку ми переріжемо. Лобізм? Будь ласка! Я підтримаю закон про лобізм, але це не варто плутати з тим, що є зараз. Коли олігархи утримують парламентські фракції і міністерства, а з корупційних коштів купують собі преференції. Саме тому з'являються Роттердам + або інші схеми.
- Повернете ПриватБанк Коломойському, якщо виберуть?

- Якщо він знайде і викладе 165 млрд гривень, то нехай приходить і купує назад. Але банки-пилососи нам не потрібні, їх не буде.
Ще раз, це важливо: до Фірташа, Льовочкіна, Ахметова або Коломойського не прийде від мене людина, яка скаже: перепиши частину бізнесу на Гриценка. Великі підприємці будуть діяти в рамках закону і платити податки в Україні. І тоді будуть спати спокійно.
- Чи зустрічалися ви з прем'єром Гройсманом, як можливим союзником?

- Ми не спілкувалися з ним з моменту його призначення. Мені є про що поговорити з прем'єр-міністром. Політичний союз з Володимиром Гройсманом мене не цікавить, а ось урядові рішення в сфері фінансів і оборони обговорити треба.

0
0
0
0
Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
У Козятині будують автомийку без документів У Козятині будують автомийку без документів
Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Ліквідатор першої категорії Ніна Петрик: «Що було в Чорнобилі, переказати не можна» Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим Перемога: на обласній Спартакіаді серед допризовної молоді Вінниччини наш район став першим У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці У Козятині на Підгорбунського зроблять велодоріжку та капремонт вулиці Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію? Пограбували залізничні колії, магазин та будинок. Куди ще викликали поліцію?
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up